Piotr Bakal: ten album będzie skłaniał do podsumowań i refleksji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 15:35
Poeta i pieśniarz Piotr Bakal właśnie pracuje nad wydaniem nowej płyty. Znajdą się na niej piosenki, które będą skłaniały do refleksji, pogodzenia się z przeszłością i podjęcia przemyśleń o współczesnym świecie. Już teraz można posłuchać singla "Było, co było".
Audio
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPA
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPAFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Będzie to już szósta autorska płyta Piotra Bakala. W pewien sposób nawiązująca też do jego… 65. urodzin, które będzie świętował 5 czerwca. Już teraz w sieci można posłuchać jego najnowszego utworu "Było, co było", będącego zapowiedzią nowego albumu. Piosenka - przez samego autora - określana jest jako filozoficzno-ironiczna.

- Jeżeli ktoś przeżył już tyle lat i ma je za sobą, to skłania to do jakichś podsumowań, refleksji, pewnego godzenia się z przeszłością, jak również przemyśleń dotyczących świata w ogóle i w szczególe - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Bakal.

Źródło: Piotr Bakal / Youtube

Kiedy premiera płyty?

Pieśniarz zdradza, że właśnie takie utwory znajdą się na jego płycie, która powinna ukazać się w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

- Większość piosenek nie znalazła się jeszcze na żadnej płycie. Pisałem je w ciągu ostatnich paru lat. Na płycie znajdzie się także kilka piosenek z albumu "Obłoki", tylko, że w moich własnych, autorskich aranżacjach. W sumie będzie 13 utworów - dodaje Piotr Bakal.

Gość Jedynki przyznaje, że termin premiery albumu w dużej mierze uzależniony jest od powodzenia zbiórki internetowej. Pozyskane w ten sposób środki chciałby przeznaczyć na wydanie płyty i jej promocję. - Nikomu nie muszę mówić, jaka jest sytuacja, skoro nie mamy koncertów i nie zarabiamy pieniędzy - dodaje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Piotr Bakal (poeta, pieśniarz)

Data emisji: 1.06.2020 

Godzina emisji: 13.39

DS

Czytaj także

Jacek Cygan o "Marcelu": niezwykle serdeczna i wzruszająca pamiątka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:20
- Cóż jest piękniejszego niż wędrowanie śladami ludzi i sztuki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Cygan, który napisał piosenkę "Marcel" do spektaklu "Błękitne krewetki". W jaki sposób losy znanego francuskiego aktora Marcela Marceau były powiązane z Polską?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej. "Chopin jest zawsze na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:30
- Muzyka Chopina od zawsze robi wielkie wrażenie. Jest niezwykle kunsztowna i tak uniwersalna, że od tylu lat kocha ją cały świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska, zapowiadając swój największy projekt muzyczny w życiu. Dziś odbyła się premiera jej pierwszego singla z albumu "Czułe struny".
rozwiń zwiń