Robert Cichy: muzyka gitarowa jest całym moim życiem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 16:39
- Na nowej płycie skupiłem się bardziej, żeby pokazać trochę kunsztu kompozytorskiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia gitarzysta, wokalista, producent i zdobywca dwóch statuetek Fryderyka Robert Cichy. 26 czerwca ukaże się jego najnowszy album "Dirty Sun", a już teraz można posłuchać singla "Piach i wiatr".
Audio
Robert Cichy
Robert Cichy Foto: Bartosz Bajerski

Po dwóch latach od premiery pierwszego, solowego albumu "Smack", Robert Cichy powraca z nową płytą. Pod koniec czerwca ukaże się "Dirty Sun", na którym gościnnie można będzie usłyszeć także m.in. Kasai, Mrozu, Rahima i Sosnowskiego.

Źródło: Cichy Music Channel / Youtube

Pokaz kunsztu kompozytorskiego

- Na nowej płycie skupiłem się bardziej, żeby pokazać trochę kunsztu kompozytorskiego. Zaprosiłem też więcej gości, którzy piszą też wspaniałe kawałki i chciałem ich pokazać w mojej odsłonie. Gości jest na pewno więcej niż na poprzedniej płycie. Chciałem też, żeby zaprezentowali się z tej bardziej melodyjnej strony - opowiada Robert Cichy.

Miszmasz Cichego

Gość Jedynki zapewnia, że w nowym projekcie znalazło się podobne instrumentarium, jak na poprzedniej płycie. Dużo jest banjo czy gitar akustycznych. - Gdzieś to po prostu jest zmiksowane, jest trochę bitu hip-hopowego, trochę trapu. Taki po prostu miszmasz Cichego, urban country Cichego - słyszymy.

W "Dirty Sun" ważną rolę odgrywa muzyka gitarowa. - Dla mnie to jest główny punkt odniesienia, jeśli chodzi o płytę i chyba to całe moje życie - przyznaje Robert Cichy.

Premiera na urodziny

- Premiera płyty zaplanowana jest na 26 czerwca. Są to też moje urodziny, więc prezent będę miał odpowiedni. Serdecznie zapraszam do odsłuchu i przyjęcia tej płyty w jak najlepszym szerokim gronie - dodaje Robert Cichy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Robert Cichy (muzyk)

Data emisji: 3.06.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Longić: warto cieszyć się z każdej małej rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 17:30
- Patrzyłam na ten karmnik dla ptaków, podlatywała modraszka, zaczęły rodzić się jakieś pomysły w głowie i pisałam piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Longić. Tak właśnie powstawał jej najnowszy album "Tęskno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Benedek o nowej płycie: całe pudełko różnych rozmaitości i smakołyków

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 14:30
- Płyta "Johnny’s Box" to około 20 lat mojej pracy solowej. Jest na nim też sporo gości i różnych czasami też zaskakujących kooperacji jak z Pawłem Krawczykiem z zespołu Hey czy duetów z paniami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jan Benedek. Czy jego nowy album jest "Nerwowy"?
rozwiń zwiń