Mariusz Wawrzyńczyk: nie zamykam się na jeden gatunek muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:50
- Najważniejsza jest dla mnie melodia i nośność piosenki. Nieważne, w jakim stylu utwór będzie brzmiał, ważne, żeby miał fajną chwytliwą melodię - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk. Wokalista na antenie radiowej Jedynki opowiedział o nowo powstałej piosence "Chcę Ci powiedzieć". 
Audio
  • Mariusz Wawrzyńczyk: nie zamykam się na jeden gatunek muzyczny (Muzyczna Jedynka)
Mariusz Wawrzyńczyk w studiu Jedynki
Mariusz Wawrzyńczyk w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Utwór "Chcę Ci powiedzieć" powstał we współpracy z producentem, kompozytorem i wieloletnim przyjacielem artysty Marcinem Błądzińskim. Jest zwiastunem nowej, drugiej płyty piosenkarza, której premiera jest przewidziana na 2021 r. Piosenka jest utrzymana w klimacie pop-rockowym, nawiązującym do stylistyki początku lat dwutysięcznych. 

W teledysku do piosenki występują znane i lubiane osobistości świata show-biznesu m.in. Agata Młynarska, Urszula Dudziak, Marta Manowska, Majka Jeżowska, Alicja Węgorzewska czy Kasia Wilk. 

- To są osoby bardzo mi bliskie. Cenię je za talent, wrażliwość, dobroć i ogromną determinację w walce o swoje - podkreśla Mariusz Wawrzyńczyk. - Zarażają pozytywną energią - dodaje. 

Mariusz Wawrzyńczyk/Wawrzyńczyk, "Chcę Ci powiedzieć"

Wokalista w 2018 roku wydał pierwszą solową płytę pt. "Zawsze pod wiatr".

Opole 2015 

Podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który miał miejsce w 2015 roku, Mariusz Wawrzyńczyk w duecie z Justyną Panfilewicz wykonali utwór "Nie widzę ciebie" z repertuaru Skaldów. Tym wykonaniem zwyciężyli w konkursie SuperDebiuty 2015  i otrzymali nagrodę im. Anny Jantar. - To było jedne z największych przeżyć w mojej działalności artystycznej. Rok później również pojawiłem się na Festiwalu w Opolu i to było spełnienie moich marzeń - wyjawia Mariusz Wawrzyńczyk. - Niezmiernie jestem wdzięczny telewidzom i słuchaczom radia za to, że udało nam się wygrać ten konkurs - dodaje. 


źródło: TVP VOD/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (wokalista) 

Data emisji: 10.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.39

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: nigdy nie liczyłem na to, że ktoś mi coś zaproponuje

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 17:59
Mariusz Wawrzyńczyk to zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o premierze swojej płyty "Zawsze pod wiatr" i o tym, dlaczego "Nie przestaje marzyć".
rozwiń zwiń