Adam Asanov z PIERSI: jesteśmy spragnieni kontaktu z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 14:20
- Postanowiliśmy z zespołem nagrać piosenkę specjalnie dla tych twardych ludzi, którzy są morsami i których nie trzymają się żadne COVID-y - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Asanov. Dlaczego zespół Piersi tak dobrze wspomina morsy znad Bałtyku i postanowił zrobić z nimi "Balangę"?
Audio
  • Rozmowa z Adamem Asanovem z Piersi (Muzyczna Jedynka)
Adam Asanov
Adam AsanovFoto: PAP/Marcin Bielecki

Adam Asanov w 2013 roku zastąpił lidera i wokalistę Piersi - Pawła Kukiza i jeszcze w tym samym roku ukazał się pierwszy krążek Asanova i Piersi pod tytułem "Piersi i przyjaciele 2", który szybko uzyskał status złotej płyty. Piosenka z tego albumu pt. "Bałkanica" została w 2014 roku nominowana jako utwór roku do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Rozrywkowa. Asanov jest autorem tekstu "Bałkanicy" oraz współautorem muzyki. Teraz przyszedł jednak czas na "Balangę"…

zespolpiersi/Piersi, "Balanga"

Specjalny utwór dla morsów

W połowie lutego w Mielnie doszło do niezwykłego wydarzenia. Zespół Piersi przyjechał nad morze z nową piosenką na XVII Międzynarodowy Zlot Morsów. - Klimat, który panuje na tych zlotach po prostu mnie oczarował. Do tego stopnia, że postanowiliśmy z zespołem nagrać piosenkę specjalnie dla tych twardych ludzi, którzy są morsami i których nie trzymają się żadne COVID-y, ponieważ mają sprawdzone sposoby na zdrowie - opowiada Adam Asanov.

- Jest tam balanga w pozytywnym sensie. Wystarczy zanurzyć się w zimnej wodzie i człowiek dostaje tyle endorfin, że nie trzeba żadnych tzw. wspomagaczy, ponieważ panuje tam jedno wielkie szczęście. Stąd pomysł na piosenkę i teledysk, który nagraliśmy wspólnie z morsami w Mielnie - tłumaczy gość Jedynki.

Adam Asanov zdradza, że na kolejnym zlocie morsów Piersi zamierzają zagrać koncert zanurzone w Bałtyku powśród morsów.

Koncerty domowe

Zespół, jak przyznaje wokalista, jest spragniony koncertów. - Nie wytrzymujemy i będziemy starali się zrobić wszystko. Nawet myślimy o koncertach domowych. Jesteśmy gotowi pojechać do kogoś do mieszkania i zagrać mu koncert - mówi Adam Asanov.

Zdaniem muzyka, mimo że obecnie można organizować imprezy plenerowe do 150 osób, włodarze miast nie będą decydować się na taką możliwość. - Trochę mija się to z celem. Nie chodzi o to, żeby organizować (koncert - red.) dla 150 osób, tylko dla znacznie większej liczby - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Adam Asanov (Piersi)

Data emisji: 12.06.2020 

Godzina emisji: 13.26

DS

Czytaj także

Artyści łączą siły. Adam Wolski: razem robimy dobro

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:30
- Wszyscy artyści rzuciliśmy się do wspólnej pieśni, której celem było przede wszystkim pokazanie, że jesteśmy jedną wielką rodziną i potrafimy coś stworzyć razem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Wolski z Golden Life. Utwór "Razem" zaśpiewali m.in. Roksana Węgiel, Patrycja Markowska, Urszula i Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: nie zamykam się na jeden gatunek muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 16:50
- Najważniejsza jest dla mnie melodia i nośność piosenki. Nieważne, w jakim stylu utwór będzie brzmiał, ważne, żeby miał fajną chwytliwą melodię - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mariusz Wawrzyńczyk. Wokalista na antenie radiowej Jedynki opowiedział o nowo powstałej piosence "Chcę Ci powiedzieć". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Kuryło: poznałem Zbyszka Wodeckiego w bardzo trudnych dla niego czasach

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 16:58
W dorobku Andrzeja Kuryły, jak się ocenia, jest ponad 500 nagranych piosenek z jego tekstami. Tworzył dla wielu znanych polskich artystów m.in. dla Zbigniewa Wodeckiego. Andrzej Kuryło na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominał zmarłego piosenkarza oraz opowiedział o nowo powstałej piosence "Na odległość" i współpracy z Felicjanem Andrzejczakiem. 
rozwiń zwiń