Ana Andrzejewska: niedawno odnalazłam się muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:40
- W zeszłym roku zaczęłam odkrywać swój głos - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ana Andrzejewska, która obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Jaka jest jej muzyka i dlaczego bardziej melancholijna niż wesoła?
Ana Andrzejewska
Ana AndrzejewskaFoto: Krzysztof Kurek / PAP

Ana Andrzejewska od najmłodszych lat występuje na scenie. W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Szerszej publiczności dała się jednak poznać w 2015 roku w 6. edycji popularnego programu typu talent show "The Voice of Poland", gdzie występowała w drużynie Edyty Górniak i zdobyła 3. miejsce.

- Akademia Muzyczna uczy rzemiosła, merytorycznej świadomości oraz tego, żeby mieć szacunek dla każdego muzyka (…). Z kolei nie uczy tego, że czasem trzeba spojrzeć do kamery, panować nad swoimi ruchami, umieć pracować z kamerą, aby nie czuć się skrępowanym przed nią i w takiej sytuacji live, kiedy wiemy, że oglądają nas miliony ludzi. Wszystkie programy, w których brałam udział, były ogromną dawką wiedzy i nie wyobrażam sobie, że teraz mogłabym jej nie mieć - opowiada Ana Andrzejewska.

Ana Andrzejewska/Andrzejewska, "Cicho"

W muzyce daje upust smutkom

Wokalistka pracuje obecnie nad debiutancką płytą. - Tworzymy materiał i właśnie zrobiliśmy kolejną piosenkę. Ostatnia sytuacja trochę pokrzyżowała nam plany i zbyt często nie spotykaliśmy się. Starałam się jednak cały czas kompletować utwory - zdradza Ana Andrzejewska.

Artystka przyznaje, że jest melancholijna, co odbija się na jej twórczości. - Ktoś pyta, dlaczego nie napiszę wesołej piosenki. A ja piszę o tym, o czym często nie mogę powiedzieć, a chciałabym bardzo. W tej muzyce mogę dać upust swoim smutkom oraz opowiadać trochę czego mi brakuje i czego mi żal - słyszymy.

Posłuchaj
17:11 2020_06_15 14_22_50_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "W muzyce mogę dać upust swoim smutkom" - mówi Ana Andrzejewska (Muzyczna Jedynka)

Dlaczego jeszcze nie ma płyty?

Gość Jedynki często słyszy pytanie, dlaczego jeszcze nie powstała jej debiutancka płyta? - Dopiero niedawno odnalazłam się muzycznie. Miałam bardzo dużo bodźców i inspiracji, w muzyce siedziałam od zawsze, ale na początku tylko w jazzie. Jazzmani często mówią: "Jazz i tylko jazz, to jest muzyka". Też miałam w swoim życiu taki etap, że w jakakolwiek muzyka za bardzo dla mnie nie istniała. Potem poszłam do programu i zobaczyłam, że jest jeszcze ten drugi świat, który również jest ciekawy - twierdzi Ana Andrzejewska.

- Może ta muzyka podoba mi się bardziej, ale na pewno zaczęłam szanować więcej rzeczy. Zobaczyłam jak wiele inspiracji jest jeszcze przeze mnie nieodkrytych. Tak naprawdę w zeszłym roku zaczęłam odkrywać swój głos - dodaje piosenkarka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Ana Andrzejewska (piosenkarka)

Data emisji: 15.06.2020

Godzina emisji: 14.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paveu Ostrovsky: Kora jest bardzo ważną postacią w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 17:10
- Pozwalam sobie tytułować Korę jako moją pierwszą nauczycielkę, ponieważ uczyłem się śpiewać na utworach Maanamu. Jej teksty uwrażliwiły mnie lirycznie i dzięki temu dzisiaj śpiewam i tworzę teksty w języku polskim - mówił w "Muzycznej Jedynce" Paveu Ostrovsky, wokalista formacji Decadent Fun Club. W rocznicę 69. urodzin wspominaliśmy na antenie Programu 1 Polskiego Radia, zmarłą w 2018 roku, ikonę polskiego rocka - Korę Jackowską. 
rozwiń zwiń