Jerzy Głuszyk o Festiwalu w Mrągowie: w tym roku mamy do czynienia z edycją specjalną

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 14:56
Największy Festiwal Muzyki Country i Folk w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 lipca w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. - Jesteśmy jednym z nielicznych festiwali w Polsce, które się w tym roku odbędą - mówi Jerzy Głuszyk, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie.
Jerzy Głuszyk w Jedynce
Jerzy Głuszyk w JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

To już 39 edycja popularnego mrągowskiego festiwalu. Dostarczy on atrakcji artystycznych miłośnikom różnych nurtów składających się na pojemny gatunek muzyczny, jakim jest współczesne country. Program z pewnością spełni oczekiwania wszystkich miłośników tradycji i nowoczesności w country. 


Posłuchaj
04:15 [ PR1]PR1 (mp3) 18 czerwiec 2020 13_31_24.mp3 Jerzy Głuszyk, opowiada o 39. edycji Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie (Muzyczna Jedynka)

 

Pierwszy dzień festiwalu jest adresowany głównie do fanów nowoczesnego folku/alternative country/indie/americany. W tym dniu wystąpią znakomici przedstawiciele tego nurtu: Kwiat Jabłoni, Agata Karczewska z zespołem, czy genialni muzycy i wokaliści z brytyjskiej grupy The Wandering Hearts. - Festiwal będzie "skrojony na miarę" i dostosowany do sytuacji epidemicznej - podkreśla Jerzy Głuszyk.

źródło: mragowo24info/Youtube

Drugi dzień festiwalu jest dedykowany fanom tradycyjnego country. Headlinerem tego dnia będzie Georgetta Jones z USA, córka Tammy Wynette, najwybitniejszej przedstawicielki muzyki country w całej historii gatunku, i George Jonesa. - Nie będzie gości zagranicznych, poza jednym, ponieważ na chwilę obecną Amerykanie nie podróżują do Europy - dodaje dyrektor. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Jerzy Głuszyk (dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country & Folk w Mrągowie)

Data emisji: 18.06.2020 r. 

Godzina emisji: 13.31

mat. prasowe/ans 

Zobacz więcej na temat: country folk Paweł Sztompke

Czytaj także

Mrągowo - country, folk i... zmiany

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 17:22
W ostatni lipcowy weekend w Mrągowie odbędzie się 34. Piknik Country&Folk. Na scenie nie zabraknie wielkiej amerykańskiej gwiazdy i przedstawicieli polskiej czołówki muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Taneczny Piknik Country 2019. Zatańczmy razem do country!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 15:23
W "Muzycznej Jedynce" Paweł Sztompke w relacji prosto z Mrągowa. Jakich artystów będzie można usłyszeć na festiwalu i dlaczego warto tańczyć do country? 
rozwiń zwiń