Enej z wyjątkową płytą. "Odkrywamy nasze muzyczne dusze"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:20
- Tym krążkiem bardzo mocno odpowiadamy skąd jesteśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Sołoducha. Enej wydał właśnie mocno zaskakujący album "Ä Skielä Wy?". Dlaczego jest on tak wyjątkowy?
Zespół Enej
Zespół EnejFoto: mat. prasowe

Fani zespołu Enej z pewnością będą zadowoleni z tej informacji. Właśnie dziś odbyła się premiera najnowszej płyty "Ä Skielä Wy?".

- Jest to dla nas niecodzienny materiał, ponieważ na muzyczną tapetę wzięliśmy piosenki z siedmiu bądź ośmiu regionów Polski. Są Warmia, Kurpie, Kaszuby, Podhale, ale pojawiają się też piosenki ukraińskie. Utwory są również nagrane z gośćmi, więc na płycie jest bardzo duży udział innych muzyków. Prace trwały ponad rok - opowiada Piotr Sołoducha.

Posłuchaj
15:14 2020_06_26 14_20_24_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Enej wydał nowy krążek. Jest niecodzienny (Muzyczna Jedynka)

"Skąd pochodzisz?"

W tym czasie Enej odwiedził różne regiony naszego kraju, aby poznawać ludzi, melodie i tradycje, a następnie to wszystko przenieść na płytę. - Tytuł "Ä Skielä Wy?" pochodzi od nas z Warmii i oznacza "Skąd pochodzisz?". Tym krążkiem bardzo mocno odpowiadamy skąd jesteśmy, a szczególnie skąd jesteśmy muzycznie - dodaje nasz gość.

Dziś premiera płyty "A skiela Wy?"!!! 😍 Płytę dostaniecie w każdym Empiku w Polsce oraz na wszystkich serwisach...

Opublikowany przez Enej Piątek, 26 czerwca 2020

Spełnienie marzeń

Piotr Sołoducha przyznaje, że najnowszy album jest spełnieniem marzeń całego zespołu oraz odkryciem muzycznych dusz poszczególnych członków.

- Taki krążek i z takim repertuarem marzył się nam od bardzo dawna. Fascynacja folkiem, folklorem i tradycją, pojawia się od początku istnienia zespołu. Czasami było to słychać mniej, czasami bardziej. W końcu przyszedł moment, kiedy zebraliśmy się na próbie i stwierdziliśmy, że możemy sobie na to pozwolić i że nie mamy już żadnego nacisku, presji i zróbmy muzycznie to, co nam w duszy gra - mówi Piotr Sołoducha.

Początkowo płyta miała ukazać się już w kwietniu, ale w związku z pandemią koronawirusa jej premiera została przesunięta na 26 czerwca. Z kolei już 29 lipca Enej zagra z nowym repertuarem w Amfiteatrze w Olsztynie. Gość Jedynki zdradza, że razem z zespołem podczas koncertu wystąpi wielu gości. - Będzie to dla nas wyjątkowy dzień. Szykujemy się do niego już bardzo mocno - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Piotr Sołoducha (Enej)

Data emisji: 26.06.2020 

Godzina emisji: 14.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa piosenka zespołu Enej. "Pokazuje nas z trochę innej strony"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 15:30
- "Zagubiony" to spokojniejszy utwór, bardziej akustyczny, rodzinny - wskazali w radiowej Jedynce członkowie grupy Enej, Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gramy dla Europy!" na 15 rocznicę wejścia do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 15:50
Gość "Muzycznej Jedynki" Michał Rydzewski z Narodowego Centrum Kultury opowiada o kulturalnych atrakcjach związanych z obchodami 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przewidziane są cztery dni z pasmem różnych rozrywek. Czego i kiedy można się spodziewać?
rozwiń zwiń