Janusz Strobel: z utęsknieniem czekamy na koncerty

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:50
Gitarzysta i kompozytor wyznaje, że branża muzyczna z utęsknieniem czeka, żeby furtka do organizacji koncertów wreszcie się otworzyła, żeby normalnie mogli zacząć pracować i koncertować. Na razie jest to utrudnione ze zrozumiałych przyczyn, ale muzycy nie załamują się i przygotowują do tej ekspansji, która z pewnością nastąpi.
Janusz Strobel
Janusz StrobelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nie będę ukrywał, że z utęsknieniem czekamy na swoją publiczność – mówi Janusz Strobel w Programie 1 Polskiego Radia. Przyznaje też, że czas braku możności występowania bardzo artystom dokucza, bo są przyzwyczajeni do tego, że bez przerwy realizowali koncerty.


Posłuchaj
06:23 2020_06_25 14_20_54_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Janusz Strobel o tęsknocie do koncertowania i o koncercie z piosenkami Agnieszki Osieckiej (Muzyczna Jedynka)

 

Janusz Strobel przyznaje, że z jednej strony brak koncertów jest dokuczliwy, ale z drugiej miał czas na uporządkowanie swoich spraw, dużo aranżuje i przygotował nową płytę. Ma nadzieję, że to wszystko uda się zrealizować.

Wśród koncertów dużą popularnością cieszy się ten z piosenkami Agnieszki Osieckiej "Byle nie o miłości". To piosenka Agnieszki Osieckiej i jednocześnie tytuł płyty nagranej przez Nulę Stankiewicz. Janusz Strobel płytę zaaranżował i był jej takim ojcem chrzestnym. Na podstawie tej płyty powstał koncert, który z powodzeniem jest realizowany do dziś.

Janusz Strobel i Nula Stankiewicz opowiadali o tej płycie w "Muzycznej Jedynce".

Polskie Radio/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Strobel (gitarzysta i kompozytor)

Data emisji: 25.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.20

ag


Czytaj także

"Uciekaj moje serce", czyli młodzi wokaliści śpiewają Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 21:00
Za nami pierwszy w tym sezonie koncert w ramach comiesięcznych spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Koncert "Uciekaj moje serce" odbył się w niedzielę 30 października w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Janusza Strobla

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 15:00
- Wielu rzeczy w życiu żałuję, ale najbardziej niedokończonych rozmów z moim ojcem - mówi muzyk w audycji Jolanty Fajkowskiej "Już taki jestem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Strobel: Jonasz Kofta pamiętał wszystkie swoje teksty

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:08
Choć nie pamięta kiedy dokładnie poznał Jonasza Koftę, to wspomina go jako wspaniałego przyjaciela. Jaki był Jonasz Kofta w oczach Janusza Strobla? Kompozytor był gościem Jolanty Fajkowskiej.
rozwiń zwiń