Dominika Barabas o nowej płycie: jest najdojrzalszym materiałem, który udało mi się stworzyć

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 14:05
- Nowy czwarty album jest najdojrzalszym materiałem, jaki udało mi się do tej pory stworzyć, jeżeli chodzi o sferę artystyczną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominika Barabas. Płyta ukaże się jesienią 2020 roku. 
Dominika Barabas
Dominika BarabasFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
06:52 2020_06_25 13_31_45_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Dominika Barabas o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Dwa dni temu na platformach streamingowych miała miejsce premiera singla "Tylko mnie kochaj", który zapowiada nową płytę wokalistki. - Ten utwór jest ciepłym, nastrojowym klimatem wiec mam nadzieję, że słuchaczom spodoba się tak samo jak mnie - wyjawia Dominika Barabas. 


źródło: Dominika Barabas/Youtube

Dominika Barabas jest laureatką licznych prestiżowych festiwali i konkursów m.in. konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego i wielu innych. Jak mówi wokalistka festiwale oraz zdobyte w ostatnich latach doświadczenie pozwoliły jej ukształtować swój kierunek muzyczny. - Długo szukałam siebie. Teraz czuję, że udało mi się zdobyć kierunek, z którym dobrze się czuję od A do Z - zdradza wokalistka. - Wcześniej śpiewałam różne piosenki, przeskakiwałam stylistycznie w różnych kierunkach. Teraz wydaje mi się, że jest spójność muzyczna - dodaje. 


- Cały czas szukam osoby, która określiłaby styl, gatunek muzyczny, jaki prezentuje - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominika Barabas. - Wydaje mi się, że robię wszystko w zgodzie ze sobą ale niekoniecznie z jakimś nurtem. Po prostu chcę żeby to była dobra muzyka, teksty były na wysokim poziomie i idę swoją ścieżką - dodaje. 

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke 

Gość: Dominika Barabas (wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów)

Data emisji: 26.06.2020 r.

Godzina emisji: 13.31

ans  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Cugowski o nowym albumie: nagrałem utwory, które lubię

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:05
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowego dwupłytowego albumu Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", który podsumowuje artystyczny dorobek wokalisty. - Nagrałem to co lubię, taki jest mój wybór, to są moje emocje i przy tym pozostanę - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Cugowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej. "Chopin jest zawsze na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:30
- Muzyka Chopina od zawsze robi wielkie wrażenie. Jest niezwykle kunsztowna i tak uniwersalna, że od tylu lat kocha ją cały świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska, zapowiadając swój największy projekt muzyczny w życiu. Dziś odbyła się premiera jej pierwszego singla z albumu "Czułe struny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Trebunia-Tutka: Józef Tischner był ikoną góralszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 14:40
- Ks. prof. Józef Tischner umiał dawać nadzieję i my powinniśmy dawać ją innym poprzez muzykę - wspominał Krzysztof Trebunia-Tutka na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 28 czerwca tego roku przypada 20 rocznica śmierci autora m.in. słynnej "Historii filozofii po góralsku".
rozwiń zwiń