"Nawet ty" - nowy singiel sióstr Melosik. Kiedy płyta?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:47
- Staramy się obecnie znaleźć czas, by się nacieszyć nową piosenką, teledyskiem. Powolutku, ale bardzo konsekwentnie, idziemy do tego celu, którym jest niewątpliwie płyta - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Dagmara Melosik.
Siostry Melosik
Siostry MelosikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
12:34 [ PR1]PR1 (mp3) 29 czerwiec 2020 13_23_33.mp3 "Nawet ty" - nowy singiel sióstr Melosik. Kiedy płyta? (Muzyczna Jedynka)

 

W ubiegły piątek miała miejsce premiera - animowanego - teledysku do najnowszego singla sióstr Melosik "Nawet ty". - Zależało nam na tym, by tę piosenkę, w pełni autorską, ubogacić niejednoznacznym teledyskiem. W ten sposób chcemy zachęcić do przysłuchania się treści utworu. Miałyśmy taki pomysł, by ten teledysk był dodatkiem, posłowiem do treści - wyjaśniła Dagmara Melosik i opowiedział o czym - z jej perspektywy - jest "Nawet ty".

Dagmara Melosik zapytana, kiedy możemy się spodziewać płyty, odpowiedziała, że w obecnej sytuacji, w czasach pandemii koronawirusa, siostry trochę zwolniły, jeśli chodzi o działalność chórkową, także pojawiała się możliwość, by poświęcić się pracy nad płytą. - Wszystko wskazuje na to, że jesień tego roku to będzie ten czas, kiedy będzie się można już w tę płytę zaopatrzyć - oceniła gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Siostry Melosik pochodzą z muzycznej rodziny. Ich ojciec, Szymon Melosik, jest pianistą i dyrygentem. Śpiewają od dzieciństwa. Grają na gitarach, klarnecie (Dagmara) i saksofonie (Martyna). 

Występowały w programie TVP1 "Od przedszkola do Opola". W 2001 roku wygrały "Drogę do Gwiazd" w TVN. W 2011 roku były nominowane do nagrody Eska Music Awards w kategorii "Nowa twarz radia Eska" za utwór "Żeńsko-męska gra". W czerwcu 2018 roku zdobyły Nagrodę Publiczności podczas 55. KFPP w Opolu (piosenka "Batumi")W grudniu tego samego roku Martyna Melosik została laureatką pierwszej edycji "Fabryki Gwiazd" w Polsacie. 

Od 2012 roku współpracują z Anią Dąbrowską jako chórzystki i współautorki tekstów. Były trzykrotnie nominowane do nagrody przemysłu muzycznego Fryderyk w kategorii "Utwór roku" za utwory: "Nieprawda" (2016), "W głowie" (2017) i "Porady na zdrady (Dreszcze)" (2018). W marcu 2016 roku na limitowanej edycji płyty Dąbrowskiej "Dla naiwnych marzycieli" gościnnie ukazał się autorski utwór sióstr, "Znam na pamięć dalszy ciąg".

Siostry Melosik współpracują też z innymi polskimi artystami. Jako chórzystki wspierają m.in. Natalię Kukulską a jako autorki tekstów m.in. Grzegorza Hyżego, Edytę Górniak, Halinę Mlynkovą czy Krzysztofa Kiljańskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Goście: siostry Dagmara i Martyna Melosik (wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki, autorki tekstów)

Data emisji: 29.06.2020 r. 

Godzina emisji: 13.25

kk

Zobacz więcej na temat: Anna Will MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej z wyjątkową płytą. "Odkrywamy nasze muzyczne dusze"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:20
- Tym krążkiem bardzo mocno odpowiadamy skąd jesteśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Sołoducha. Enej wydał właśnie mocno zaskakujący album "Ä Skielä Wy?". Dlaczego jest on tak wyjątkowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Strobel: z utęsknieniem czekamy na koncerty

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:50
Gitarzysta i kompozytor wyznaje, że branża muzyczna z utęsknieniem czeka, żeby furtka do organizacji koncertów wreszcie się otworzyła, żeby normalnie mogli zacząć pracować i koncertować. Na razie jest to utrudnione ze zrozumiałych przyczyn, ale muzycy nie załamują się i przygotowują do tej ekspansji, która z pewnością nastąpi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiada o nowych życiowych etapach". Natalia Grosiak o singlu "Najlepsza"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 16:50
Utwór "Najlepsza" to najnowszy singiel grupy Mikromusic zapowiadający kolejny album grupy, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. - Piosenka opowiada o otwieraniu jakiegoś nowego etapu w życiu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka Natalia Grosiak. 
rozwiń zwiń