Plastic: inspiracją do całej płyty są nasze podróże

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 16:20
- Zwykła podróż samolotem obecnie stała się symbolem wolności - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Burcan, która wspólnie z Pawłem Radziszewskim nagrała nowy singiel "Waiting for a plane". Dlaczego zespół Plastic postanowił połączyć muzykę ze swoimi podróżami?
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic
Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski - zespół Plastic Foto: G. Śledź/Polskie Radio

Utwór "Waiting for a plane" jest nawiązaniem do Australii. - Inspiracją do całej płyty są nasze podróże, a podróżujemy z różnych okazji. Jeśli chodzi o Australię to z powodu zaćmienia słońca, które chcieliśmy bardzo zobaczyć. Podróżujemy także w celu obejrzenia koncertów, których nie udało się nam obejrzeć, kiedy dawno do Polski nie przyjeżdżali nasi idole. Często jest to ostatnia okazja, żeby gdzieś na końcu świata ujrzeć jakąś wielką gwiazdę. Dlatego uwielbiamy też latać i o tym m.in. jest ta piosenka - opowiada Agnieszka Burcan.

Posłuchaj
11:47 2020_07_20 14_29_44_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Plastic z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Zdaniem Agnieszki Burcan obecnie podróże samolotami stały się symbolem wolności. - Bardzo za tym tęsknimy. Dla nas zawsze podróż samolotem jest czymś niezwykłym, ponieważ uwielbiamy latać - dodaje.

Plastic Official/teledysk do piosenki "Waiting for a plane"

Płyta w następnym roku

Utwór "Waiting for a plane" jest zapowiedzią czwartej płyty zespołu Plastic. Usłyszymy na niej również Randy’ego Breckera, Włodka Pawlika i Krzysztofa Antkowiaka. 

- Płyta od jakiegoś czasu jest gotowa i mieliśmy ją wydać w maju, ale z powodu pandemii i lockdownu musieliśmy zweryfikować wszystkie plany. W tej chwili planujemy, co być może też ulegnie zmianie, bo sytuacja jest dynamiczna, że wydamy płytę na początku przyszłego roku - opowiada Paweł Radziszewski.

Jak przyznaje Agnieszka Burcan, Randy Brecker, Włodek Pawlik i Krzysztof Antkowiak są nie tylko wielkimi idolami, ale również przyjaciółmi zespołu Plastic.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Goście: Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski (Plastic)

Data emisji: 20.07.2020 

Godzina emisji: 14.29

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Plastic: płyta jest inspirowana podróżami

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:55
Plastic to formacja, która do lat tworzy własny muzyczny przekaz. Na antenie radiowej Jedynki członkowie zespołu: Agnieszka Burcan oraz Paweł Radziszewski opowiedzieli o nowym singlu "Out of Control" zapowiadającego długo wyczekiwany przez sympatyków muzyki elektronicznej album.  
rozwiń zwiń