Ania Rusowicz o singlu z nowej płyty: to było moje osobiste przebudzenie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:45
- Myślę, że intuicyjnie każdy wyczuwa o czym jest utwór "Przebudzenie". Tworząc go myślałam o losach naszej planety, ale to było także moje osobiste przebudzenie, związane z moją osobistą sytuacją - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka.
Ania Rusowicz w radiowej Jedynce
Ania Rusowicz w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński / PR

. 

Artystka promuje obecnie swój najnowszy album "Przebudzenie". To zainspirowany podróżami m.in do Nowego Orleanu - charakterystyczny dla wokalistki - sentymentalny powrót do lat 60. i 70., tym razem wzbogacony o instrumenty dęte, które nadały płycie klimat bluesowo/funkowo/rockandrollowy, przywołujący na myśl twórczość Jamesa Browna czy Otisa Roedinga.

Ania Rusowicz krążek "Przebudzenie" wyprodukowała sama. Zaprosiła do współpracy Paulinę Przybysz, która napisała tekst do piosenki "Voodoo" i Natalię Grosiak z zespołu Mikromusic, która napisał słowa do "Baby". 

Posłuchaj
10:15 2020_07_27 PR1_13_22_10_Muzyczna_Jedynka.mp3 Ania Rusowicz o singlu z nowej płyty: to było moje osobiste przebudzenie (Muzyczna Jedynka)

"To było także moje osobiste przebudzenie"

W audycji "Muzyczna Jedynka" Ula Kaczyńska rozmawiała z Anią Rusowicz o trzecim i zarazem tytułowym singlu z płyty "Przebudzenie", w którym gościnnie udziela się Paulina Przybysz

Piosenka - jak czytamy w materiałach promocyjnych - jest swego rodzaju hymnem nawołującym do przebudzenia ludzkiej świadomości, wobec aktualnych wydarzeń na świecie. Utwór powstał z myślą o ratowaniu naszej planety, ale też nawołuje do powrotu ludzi do świata natury i życia zgodnego z nią tak, jak robili to hipisi czy indianie. 

- Tworząc ten numer, dawno temu, myślałam o losach naszej planety, ale to było także moje osobiste przebudzenie, związane z moją osobistą sytuacją. Wówczas powoli wychodziłam z takiego przytłoczenia związanego z macierzyństwem. Powoli się gdzieś tam budziłam do życia jako kobieta, jako artystka. Wychodziłam z tej roli tylko i wyłącznie matki. Potrzebowałam takiego naprawdę mocnego przebudzenia - przyznała gość radiowej Jedynki.

- Dziś ta piosenka zyskała w ogóle nowy sens, nie tylko za sprawą obecnej sytuacji na świecie związanej z pandemią koronawirusa, która dotyka każdego człowieka pod niebem, ale również dlatego że wchodzimy w Erę Wodnika, która mówi o pewnego rodzaju przebudzeniu, zyskaniu świadomości. To wszystko się więc jakoś składa - zwróciła uwagę Rusowicz.

"Wyobraź sobie świat dla pokoleń. Wyobraź sobie, że nie ma wojen a wszyscy ludzie żyją w naturze. Wyobraź sobie, to nie jest trudne" - śpiewają panie w utworze "Przebudzenie". Czy to wymarzony świat wokalistki? - Ja zawsze byłam blisko z naturą. W swojej twórczości zawsze będę wracała do świata natury. On mnie bardzo inspiruje. Kocham się otaczać przyrodą. Ja po prostu jestem takim człowiekiem. Nie potrafię zachwycić się nowym telefonem - wyjaśniła artystka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Ania Rusowicz (wokalistka)

Data emisji: 27.07.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20 

kk 

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń