Maria Tyszkiewicz: "Ufam sobie" bo jest już na to dobry moment

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:00
- Nie chciałam się sugerować tym, co i jak śpiewam w teatrze. Plan był taki, żeby nagrać płytę z muzyką, której lubię słuchać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wokalistka.
Okładka płyty Marii Tyszkiewicz Ufam sobie
Okładka płyty Marii Tyszkiewicz "Ufam sobie"Foto: mat. promocyjne

Maria Tyszkiewicz (rocznik 1991) w wieku 13 lat wzięła udział w letnim obozie taneczno-aktorskim organizowanym przez Studio Buffo. Została wówczas dostrzeżona i przyjęła propozycję zagrania w musicalu "Polita". Od tamtej pory gra we wszystkich spektaklach tego teatru, w tym m.in. główną rolę w musicalu "Romeo i Julia".

Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.Występowała w programach telewizyjnych "Przebojowa noc" i "Jaka to melodia?". Była uczestniczką szóstej edycji programu rozrywkowego Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo" (2016), w której zwyciężyła.

W 2019 roku nawiązała współpracę z wytwórnią muzyczną FONOBO Label i rozpoczęła pracę nad solowym materiałem. Jej debiutancki album nosi tytuł "Ufam sobie".


Posłuchaj
08:49 2020_07_27 PR1_13_39_48_Muzyczna_Jedynka.mp3 Maria Tyszkiewicz: "Ufam sobie" bo jest już na to dobry moment (Muzyczna Jedynka)

 

"Otworzyło mi to głowę"

Wokalistka zapytana, dlatego ufa sobie, odpowiedziała, że to już odpowiedni moment na to. - By zaufać swojemu głosowi. Zaufać temu, czego nauczyłam się przez ostatnie lata i wykorzystać to. Życiowo też uwierzyłam w siebie. Poczułam, że to jest dobry moment - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Maria Tyszkiewicz.

Czego możemy się spodziewać po "Ufam sobie"? - Nie chciałam się sugerować tym, co i jak śpiewam w teatrze. Plan był taki, żeby nagrać płytę z muzyką, której lubię słuchać. Oczywiście od dzieciństwa jestem zakochana w musicalach, ale lubię również słuchać muzyki soulowej, r'n'b, hip-hopu, rapu, jazzu. "Ufam sobie" bliżej temu, czego lubię słuchać niż temu, co śpiewam w teatrze. Myślę, że to dobrze. Mam taką barwę głosu, która nadaje się do tego typu muzyki - wskazała.

- W zeszłym tygodniu zagrałam swój pierwszy po wydaniu płyty koncert, w Stodole. Miałam gigantyczne szczęście. Bardzo się cieszę, że zagrałam. Otworzyło mi to głowę. Zdałam sobie sprawę, że koniecznie muszę grać koncerty. Nagranie płyty to jedno a to, jak się czuję na scenie z tym materiałem, to jaką daję dodatkową energię, której nie potrafiłam przekazać na płycie, to co innego. Marzę o tym, by jeszcze zagrać w te wakacje - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której artystka opowiedziała o swoich najbliższych planach, m.in. o tym, że zagra "Pretty Woman".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Maria Tyszkiewicz (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 27.07.2020 r. 

Godzina emisji: 13.40 

kk 

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń