Krzysztof Logan Tomaszewski: "Rajski ptak" to przedziwna historia

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 15:33
- "Rajski ptak" to piosenka o miłości i mężczyźnie, który był tylko podrywaczem, może bigamistą i który oszukał jeszcze jedną kobietę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym utworze Krzysztof Logan Tomaszewski. Kto zaśpiewał napisaną przez niego piosenkę?
Krzysztof Logan Tomaszewski
Krzysztof Logan TomaszewskiFoto: Wocjiech Kusiński/PR

Krzysztof Logan Tomaszewski jest autorem tekstów, pisarzem, autorem scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a prywatnie synem wybitnego dziennikarza sportowego Bohdana Tomaszewskiego. To właśnie on napisał słowa wielkiego hitu Ireny Santor "Już nie ma dzikich plaż". Teraz spod jego ręki wyszedł utwór "Rajski ptak", będący zapowiedzią płyty, której premiera planowana jest na 5 września.


Posłuchaj
07:42 2020_08_06 14_28_30_Muzyczna_Jedynka.mp3 Nowy utwór Krzysztofa Logana Tomaszewskiego i Lidii Stanisławskiej (Muzyczna Jedynka)

Piosenka miała powstać dla Stanisławy Celińskiej

- "Rajski ptak" to przedziwna historia, ponieważ napisałem słowa do muzyki Maćka Muraszko dla Stasi Celińskiej, która zaakceptowała ten wiersz o latach 60., Jastarni i takie moje nostalgie. Dwa tygodnie później zadzwoniła i powiedziała: "Krzysztof, wybacz (...). Napisałeś świetnie, ale ja chcę, żeby to było bardziej psychoterapeutyczne". No cóż, jakbym dostał jednocześnie zawału i wylewu, ale zawziąłem się jak to ja, usiadłem do pianina i do mojego wiersza napisałem swoją muzykę jednym palcem - opowiada Krzysztof Logan Tomaszewski.

Fenomenalny śpiew Lidii Stanisławskiej

Utwór zaśpiewała Lidia Stanisławska. - Jej gest sceniczny, jej wyraz, ekspresja i jej dykcja… Ona grała u Jandy przez 10 lat w Teatrze Polonia. Jest to fenomenalna wokalistka starszego pokolenia, a właściwie śpiewająca aktorka - opisuje piosenkarkę gość Jedynki.

Jak twierdzi Krzysztof Logan Tomaszewski, "Rajski ptak" jest piosenką o miłości, a także o podrywaczu, który oszukał kolejną kobietę.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Krzysztof Logan Tomaszewski (artysta)

Data emisji: 6.08.2020

Godzina emisji: 14.28

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej. "Chopin jest zawsze na czasie"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:30
- Muzyka Chopina od zawsze robi wielkie wrażenie. Jest niezwykle kunsztowna i tak uniwersalna, że od tylu lat kocha ją cały świat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska, zapowiadając swój największy projekt muzyczny w życiu. Dziś odbyła się premiera jej pierwszego singla z albumu "Czułe struny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bakal: ten album będzie skłaniał do podsumowań i refleksji

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 15:35
Poeta i pieśniarz Piotr Bakal właśnie pracuje nad wydaniem nowej płyty. Znajdą się na niej piosenki, które będą skłaniały do refleksji, pogodzenia się z przeszłością i podjęcia przemyśleń o współczesnym świecie. Już teraz można posłuchać singla "Było, co było".
rozwiń zwiń