Kasia Cerekwicka zapowiada nowy album. "Ta płyta jest bardzo moja"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 21:00
- Nie chcę już podążać taką drogą, aby być na okładkach czasopism czy walczyć o popularność. Chcę powalczyć o słuchacza takiego jak ja, czyli bardziej wytrawnego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Cerekwicka. Utwór "W pogoni za szczęściem" jest zapowiedzią jej najnowszego albumu, który ukaże się już jesienią. Jaki będzie "Pod skórą"?
Katarzyna Cerekwicka
Katarzyna CerekwickaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Za szczęściem będę gonić całe życie i mam nadzieję, że w końcu je złapię. Chociaż nie mogę powiedzieć, że jestem osobą nieszczęśliwą. Jak wiemy, szczęście to są krótkie, ulotne chwile, dlatego cieszmy się, kiedy to szczęście u nas zagości - opowiada o swoim nowym singlu Kasia Cerekwicka.


Posłuchaj
10:52 2020_08_10 14_24_33_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Cerekwicka podąża za szczęściem. Czy je złapie? (Muzyczna Jedynka)

Wie jak smakował sukces

Wokalistka przyznaje, że piosenka "W pogoni za szczęściem" pochodzi sprzed kilku lat i już wtedy miała ona pomysł na nagranie płyty w trochę innym klimacie niż dotychczas.

- Nie jest to muzyczna rewolucja, tylko to jest po prostu spełnienie moich artystycznych marzeń (…). Ta płyta jest dla mnie bardzo emocjonalna i bardzo moja, ponieważ większość piosenek i tekstów to takie moje twory. Chyba do tego krążka, w porównaniu do pozostałych płyt, czuję największy sentyment i emocje (…). Jestem już w takim wieku, że czuję się na tyle osobą, która dotknęła wszystkiego: wie jak smakowały sukces i popularność - twierdzi Kasia Cerekwicka.

Źródło: Kasia Cerekwicka Official/Kasia Cerekwicka, "W pogoni za szczęściem"

Współpraca z Marcinem Borsem

Artystka nie chce już podążać drogą popularności i pierwszych stron czasopism, tylko chce powalczyć o bardziej wytrawnego słuchacza. Jak przyznaje, razem z producentem Marcinem Borsem stworzyła to, co miała ochotę wydać.

- Ta płyta powstała po prostu bez żadnych nacisków i jest to dokładnie to, co stworzyliśmy z Marcinem Borsem, siedząc kilka miesięcy w studio. Naprawdę nikt tej płyty nie słyszał, nikt z moich bliskich czy znajomych i nikt nie zmącił nam artystycznego spokoju. Nie sugerowałam się niczyimi uwagami (…). Mam nadzieje, że jednak trafię tymi piosenkami, tekstami i emocjami w czułe serce tych słuchaczy, dla których muzyka jest czymś więcej - uważa Kasia Cerekwicka.

"Pod skórą" już we wrześniu

Album "Pod skórą" będzie miał premierę już jesienią. - Wiadomo było od początku, że będziemy oscylować w klimatach czarnej muzyki, r&b i soul, bo to jest to, co gra mi w duszy od dawna. W żaden sposób też nie uciekam od popu, ponieważ bardzo lubię pop i dobre kompozycje. Jedno drugiego nie wyklucza. To jest fajne połączenie naszych światów - przekonuje artystka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Kasia Cerekwicka (wokalistka)

Data emisji: 10.08.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Nowy singiel Natalii Nykiel. "Z premedytacją zrobiłam go najprościej jak się dało"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:00
- Ludzie potrzebują trochę odskoczni i czegoś lekkiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Nykiel o najnowszym utworze "Atlantyk", który powstał w stylu... country. Dlaczego piosenkarka zdecydowała się na tak niespodziewany eksperyment muzyczny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Meli Koteluk. "To, co napisał Baczyński, jest ponadczasowe"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 16:58
- Chcieliśmy "dozoomować" postać Baczyńskiego, który był wizjonerem. Można to było zrobić tylko tworząc intymne formy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mela Koteluk, która nagrała wspólnie z zespołem Kwadrofonik płytę "Astronomia poety. Baczyński". Artyści w swoich utworach interpretują wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
rozwiń zwiń