Warsztaty Jazzowe w Chodzieży. Janusz Szrom: jest to najstarsza impreza w Europie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 15:30
- Mimo pandemicznych warunków, bo w takich okolicznościach przyszło nam zorganizować Warsztaty, przyjechało 135 młodych ludzi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o 50. Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży Janusz Szrom. Jest to najstarsza tego typu impreza w Europie.
Janusz Szrom
Janusz Szrom Foto: Jacek Konecki/PR

Od 20 do 31 lipca w Chodzieży odbywały się 50. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe, na które po raz kolejny zjechały największe jazzowe sławy, m.in. Jose Torres, Dorota Miśkiewicz i Krystyna Prońko. Na Warsztaty przyjechali także studenci nie tylko z Polski, ale również z Europy.

Posłuchaj
08:40 2020_08_12 13_30_06_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zakończyły się 50. Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe (Muzyczna Jedynka)

- W dzisiejszych czasach do Chodzieży przyjeżdżają wszyscy. Kiedyś były egzaminy i nie mógł przyjechać każdy z ulicy. Przeprowadzane były przed "Akwarium", już nieistniejącym klubem jazzowym, egzaminy na młodych adeptów jazzu, których dopuszczano lub nie do udziału w Warsztatach. Dziś czasy są o wiele bardziej liberalne i myślę, że to… nawet lepiej.

- Ci, którzy do nas przyjeżdżają bez większego przygotowania muzycznego, nie mają pretensji do zostania w przyszłości profesjonalistami. Ci ludzie zdecydowanie zostają do końca życia fanami jazzu - tłumaczy Janusz Szrom, dyrektor artystyczny Warsztatów.

Janusz Szrom zauważył, że mimo pandemii koronawirusa, do Chodzieży przyjechało aż 135 uczestników, w tym także młodzi adepci muzyki jazzowej w wieku 10-14 lat.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Szrom (dyrektor artystyczny 50. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży)

Data emisji: 12.08.2020

Godzina emisji: 13.30

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szrom wspomina album "Młynarski o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:18
Na rynku muzycznym ukazał się album "Młynarski o miłości". Jest to składanka piosenek napisanych przez nieżyjącego już Wojciecha Młynarskiego. Dlaczego utwór "Gram o wszystko" jest jednym z najpiękniejszych w całej polskiej literaturze powojennej w kontekście muzycznym?
rozwiń zwiń