"Zainspirowana berlińskim życiem". Julia Bosski-Przybora o piosence Parlez Vous Francais

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 18:50
Jest prawnuczką słynnego poety, współzałożyciela "Kabaretu Starszych Panów" - Jeremiego Przybory. Jej sercu bliskie jest zarówno Lazurowe Wybrzeże jak i Niemcy, gdzie mieszkała przez 8 lat. Młoda i niezwykle utalentowana artystka dziś swoje piosenki śpiewa w czterech językach. Gościem "Muzycznej Jedynki" była Julia Bosski- Przybora. 
okładka albumu
okładka albumu Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
04:52 Muzyczna Jedynka 17.08.mp3 "Zainspirowana berlińskim życiem". Julia Bosski-Przybora o piosence Parlez Vous Francais (Muzyczna Jedynka)

 

- Moja rodzina mieszka we Francji i moje dzieciństwo właściwie spędzałam na wybrzeżu. Dla mnie Lazurowe Wybrzeże jest drugim domem, tam najbardziej utożsamiam się z francuską kulturą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Julia Bosski-Przybora. -  Gdy miałam 19 lat wyjechałam do Berlina, gdzie mieszkałam przez 8 lat. Piosenka Parlez Vous Francais jest zainspirowana tym berlińskim życiem, bardzo kosmpolitycznym, dlatego śpiewam w czterech językach - dodaje artystka. 

źródło: Julia Bosski/Youtube

"Brakowało mi pięknej polszczyzny"

Mimo, że Julia Bosski włada pięcioma językami, zdradza, że język polski jest dla niej bardzo ważny. - Wróciłam trochę tutaj do Warszawy, bo bardzo brakowało mi pięknej polszczyzny, słów, które tylko ten język ma do zaoferowania - zaznacza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Gość: Julia Bosski-Przybora

Data emisji: 17.08.2020 r. 

Godzina emisji: 13.23 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazuje światu autorską płytę!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 14:50
Aktorka, wokalistka, mama trójki dzieci sześć lat temu zaczęła tworzyć autorską płytę, która jest odzwierciedleniem jej doświadczeń, opowieścią o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu. - W chwili, w której teraz jesteśmy, mam wrażenie, że możemy jej poświęcić więcej uwagi, wsłuchać się w niezwykle ważne teksty i docenić aktualność tych kompozycji - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anna Czartoryska-Niemczycka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:34
- Muzyka, mimo że to jest pewien rodzaj zawodu, który uprawiam od wielu lat, jest moją pasją i to powoduje, że uśmiech na twarzy jest prawdziwy. Kiedy gramy, nasze emocje przenoszą się na drugą stronę, nie tylko do publiczności, ale też przez elektroniczne komunikatory - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. W piątek po godz.20 koncert artysty w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń