Rafał Brzozowski i "Gentleman": poczułem swobodę artystyczną

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 16:59
- Nie mam już takiego ciśnienia, żeby ścigać się z młodym pokoleniem i robić piosenki na czasie. Chciałem robić takie, które mi teraz grają w sercu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Rafał Brzozowski. Piosenkarz wystąpi z najnowszym singlem "Gentleman" na koncercie Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Rafał Brzozowski
Rafał BrzozowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR

Posłuchaj
09:29 2020_09_02 14_23_08_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Rafał Brzozowski z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Rafał Brzozowski po dłuższej przerwie wraca na rynek muzyczny z nowym utworem „Gentleman”. W teledysku do tej piosenki wzięła udział m.in. Edyta Herbuś. Jak przyznaje gość Jedynki, jest bardzo szczęśliwy, że po 3 latach podzieli się z fanami kolejną nowością.

- To jest piosenka taka trochę retro, ale wydaje mi się, że jednocześnie też w takim trochę nowoczesnym wydaniu opowiadająca o tym, co teraz z moich obserwacji dzieje się na w świecie w relacjach damsko-męskich - twierdzi Rafał Brzozowski.

RafalBrzozowskiVEVO/Rafał Brzozowski, "Gentleman"

W którym kierunku podąża?

Artysta nie ukrywa, że podczas rozmów z kompozytorami musiał odpowiedzieć na pytania, w jaką muzyczną stronę chciałby pójść i co jeszcze chciałby zrobić w muzyce.

- Zastanawiałem się nad tym przez jakiś czas. W różnych piosenkach, które powstały w latach 2012-2014 widać było wizerunek chłopaka grającego z gitarą utwory rozrywkowe, które były dość taneczne i lekkie. Później powstały różne projekty i płyta "Polskie standardy", a tam był zupełnie inny klimat, tj. garnitur i duet ze Zbyszkiem Wodeckiem, Mattem Duskiem, Natalią Szroeder czy takie opracowania jak "Gdzie się podziały tamte prywatki" z Wojciechem Gąssowskim. Ten klimat strasznie mi się podobał i szukam teraz takiego środka. Czegoś, co jeszcze jedną nogą jest w popie na dobrym poziomie, a jednocześnie jest wstępem do takiego grania, od którego niestety trochę się odchodzi - tłumaczy Rafał Brzozowski.

Karty odkryte 🙂 Razem z Izabella Krzan poprowadzę jeden z koncertów na tegorocznym festiwalu w Opolu 🎤 Ale co...

Opublikowany przez Rafał Brzozowski Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Koncert Premier w Opolu

Singiel "Gentleman" zakwalifikował się do tegorocznego koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się od 4 do 7 września. Rafał Brzozowski dostał zaproszenie do konkursu po tym jak za złamanie regulaminu wykluczono nagranie autorstwa Gromee’ego.

- Koncert odbędzie się w niedzielę (…). W Premierach znalazłem się trochę rzutem na taśmę, ponieważ utwór Gromee’ego został wycofany przez problemy z regulaminem. Nagle dostałem telefon, że zostałem zakwalifikowany do Premier z listy rezerwowej. Gdybym teraz wygrał Premiery, to byłbym takim czarnym koniem, który wskoczy w ostatniej chwili i nagle zwycięża na finiszu - komentuje Rafał Brzozowski.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Rafał Brzozowski (artysta, piosenkarz)

Data emisji: 2.09.2020 

Godzina emisji: 14.23

DS

Czytaj także

PIN wraca na scenę. "Mamy energię i materiał na płytę"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 16:00
Po 7 latach nieobecności PIN powraca na muzyczną scenę. - Gdy zespół zawieszał swoją działalność, postanowiliśmy, że po pewnym czasie wrócimy - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Lampert, Sebastian Kowal i Aleksander Woźniak. PIN postanowił przywitać się z fanami nowym singlem "Samotny dryf".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: nie możemy obrażać się na nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 15:10
- Tylko od nas zależy, co zrobimy z naszym życiem w kolejnych miesiącach i latach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przesłaniu najnowszego singla Olga Bończyk. "Życie taka gra" jest zapowiedzią płyty, która ukaże się prawdopodobnie już jesienią. Dlaczego warto posłuchać tej piosenki?
rozwiń zwiń