Jacek Cygan: opowiem, jak się żyje tymi piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 17:20
- Wracamy, wracamy. W Teatrze Polskim w Warszawie po półrocznej pandemii już ruszyły spektakle - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Cygan. Popularny artysta zapowiada spektakl "Cygan w Polskim: Życie jest piosenką", który publiczność będzie mogła obejrzeć już w ten piątek.
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Posłuchaj
07:50 2020_09_07 14_42_40_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jacek Cygan wraca na deski Teatru Polskiego (Muzyczna Jedynka)

Z powodu pandemii koronawirusa polskie teatry przez wiele tygodni nie mogły funkcjonować. Kiedy latem publiczność ponownie mogła zacząć pojawiać się na widowni, spektakle odbywały się przy zachowaniu wielu zasad bezpieczeństwa. Obecnie do koronawirusowej rzeczywistości próbuje dostosować się m.in. Teatr Polski w Warszawie.

- Spektakl "Cygan w Polskim: Życie jest piosenką" był pokazywany na Scenie Kameralnej. Teraz został przeniesiony na Dużą Scenę Teatru Polskiego. Dzięki temu zachowane są wszystkie odległości i wymogi bezpieczeństwa - przekazuje Jacek Cygan.

Teatralne pożądanie

Spektakl Jacka Cygana można będzie obejrzeć już od najbliższego piątku. Na scenie pojawią się Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Eliza Borowska, Krzysztof Kwiatkowski, Szymon Kuśmider oraz Jacek Cygan. Nie zabraknie również muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Kameleon Quintet.

- Jeszcze jest taka sytuacja, że ludzie odwykli od chodzenia do teatru. Dlatego apeluję do wspaniałych słuchaczy "Muzycznej Jedynki", aby znowu wzbudzili w sobie to pożądanie - mówi Jacek Cygan.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Jacek Cygan (artysta)

Data emisji: 7.09.2020

Godzina emisji: 14.42

DS

Czytaj także

Katarzyna Żak o publiczności i artystach: wzajemnie karmią się energią

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 16:30
- Publiczność jest już głodna spotkań z żywym artystą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Żak. Piosenkarkę można będzie usłyszeć niedługo na koncertach na Mazurach oraz w Sopocie. Z jakim repertuarem wystąpi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska: Chopin stworzył niezwykle uniwersalne dzieła

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:50
- Mam poczucie wielkiej satysfakcji i radości, że ten karkołomny, mogłoby się wydawać, pomysł jest przychylnie przyjęty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "Czułe struny" Natalia Kukulska. Po raz pierwszy muzycy opracowali dzieła Fryderyka Chopina w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Kto był pomysłodawcą?
rozwiń zwiń