Bluesmani nie poddali się i zapraszają na festiwal do Krosna

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 19:35
Przy zaostrzonych środkach ostrożności, ale jednak odbędzie się Galicja Blues Festival, co - w czasie, kiedy wiele festiwali jest odwoływanych lub przekładanych - zasługuje na słowa uznania. XVII odsłona festiwalu będzie miała miejsce w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie i odbędzie się w dniach 17-18 września 2020 roku.
Sławomir Wierzcholski (L) i Robert Lenert (P) podczas XVI Galicja Blues Festival
Sławomir Wierzcholski (L) i Robert Lenert (P) podczas XVI Galicja Blues FestivalFoto: mat.promocyjne

Robert Lenert, szef artystyczny Festiwalu, zapewnia, że w Krośnie są warunki do organizacji imprezy zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Sala jest na tyle duża, że pomieści wielu chętnych. - Oczywiście publiczność będzie rozrzedzona, ale i tak wielu słuchaczy się zmieści - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia.

Grey Zone American Blues zapraszają na XVII Galicja Blues Festival

Robert Lenert Szczegółowo przedstawia program festiwalu. - Będzie to kontynuacja pomysłu, który wykluł się dwa lata temu, czyli podział na tematyczne dni - zdradził szef artystyczny festiwalu Robert Lenert. Podkreślał, że festiwal nie jest ortodoksyjny, więc może się na nim pojawić wszystko, co jest związane z bluesem. Sporym wydarzeniem będzie udział w festiwalu Lory Szafran.

. 

Posłuchaj
05:03 MJ-1 9-09-2020.mp3 XVII Galicja Blues Festival (Muzyczna Jedynka)

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Robert Lenert (muzyk, szef artystyczny Festiwalu Galicja Blues Festival)

Data emisji: 9.09.2020 

Godzina emisji: 14.25

ag

Zobacz więcej na temat: blues Marcin Kusy Krosno

Czytaj także

Józek Skrzek. Odmienił polską scenę muzyczną

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 05:40
72 lata temu, 2 lipca 1948 roku urodził się Józef Skrzek, wybitny multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor, założyciel i lider zespołu SBB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran i Łukasz Gorczyca grają razem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 18:04
To dość zaskakujący duet, choć Łukasz Gorczyca zapewnia, że poznał Lorę Szafran wiele lat temu. Piosenkarka zgodziła się zaśpiewać z nim utwór "Pies z Kosmosu" na jego nową, drugą płytę "Piosenki". W Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć przedpremierową prezentację utworu.
rozwiń zwiń