Paulina Wróblewska: piosenki Andrzeja Zauchy są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:56
Paulina Wróblewska została laureatką 12. Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy "Serca bicie", który odbył się w Bydgoszczy. Konkursowi towarzyszył również przegląd piosenek śpiewanych kiedyś przez Andrzeja Zauchę w wykonaniu czołowych polskich wykonawców.
Paulina Wróblewska
Paulina WróblewskaFoto: Wojceich Kusiński/Polskie Radio

Paulina Wróblewska zdradza, że na festiwal przygotowała piosenki, które - jej zdaniem - są ponadczasowe i dla niej w pewien sposób ważne.


zaucha 1200x660.jpg
Krzysztof Wolsztyński: utwory Andrzeja Zauchy wykonają najwięksi artyści dwóch pokoleń
Posłuchaj
09:16 2020_09__24 13_28_50_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Paulina Wróblewska o piosenkach Andrzeja Zauchy i Ludmiły Jakubczak (Muzyczna Jedynka)

Ważne są dla niej również piosenki Ludmiły Jakubczak. To właśnie z jej repertuaru przygotowała w Akademii Teatralnej recital dyplomowy pod tytułem "Alabama". - Ten recital wciąż żyje. Udało nam się zagrać kilka koncertów, nagrywamy też płytę - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Na razie trwa zbiórka pieniędzy, która ma umożliwić wydanie płyty, bo dotychczas udało się nagrać trzy piosenki.

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" jest muzycznym przedsięwzięciem łączącym pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. Debiutujący na estradach wykonawcy mają niewiele okazji, by zmierzyć się z ambitną polską piosenką, podnieść swoje wokalne umiejętności i skonfrontować je z wybitnymi muzykami. Właśnie promowanie i wspieranie młodych, utalentowanych wokalistów w rozwoju artystycznym pod okiem doświadczonych trenerów wokalnych podczas warsztatów i koncertów to jeden z dwóch podstawowych celów Festiwalu.

Drugi cel to tworzenie niepowtarzalnych widowisk muzycznych, podczas których widownia ma możliwość zapoznania się z polską muzyką rozrywkową z okresu jej największej świetności, gdy jej wartość artystyczna była czymś niewątpliwym, a która do dziś może stanowić inspirację dla młodych artystów. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, festiwal odbył się bez udziału publiczności.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Paulina Wróblewska (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 13.29

ag

Czytaj także

"Byłeś serca biciem", czyli koncert utworów Andrzeja Zauchy w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 23:00
17 marca w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana odbył się przedwiosenny koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serca Bicie". Jubileuszowy Festiwal im. Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 14:28
Niezapomniane utwory Andrzeja Zauchy zabrzmią 6 maja w bydgoskiej Operze Nova w jubileuszowej 10. edycji Festiwalu "Serca Bicie". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Zaucha. Zginął z ręki zazdrosnego męża

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 05:50
– Lubię pracować z różnymi ludźmi. Uważam, że jest to manifestowanie mojego zachowania się jako jazzman. Człowiek, który jest jazzmanem, gra ze wszystkimi i nie czuje się związany konwencjami – mówił Andrzej Zaucha na antenie Polskiego Radia w 1983 roku.
rozwiń zwiń