Lider Bielizny i Czarno Czarnych z nowym projektem. Jarek Janiszewski jako Doktor Swing

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 13:18
Jarek Janiszewski porównuje się do surfera, który porusza się po różnych sferach obyczajowości. - Czasami są to rzeczy proste, banalne, wesołkowate, ale czasami dźwięki nastrajają mnie refleksyjnie - przyznaje muzyk. Jego zdaniem, okres pandemii jest doskonałym czasem, aby zastanowić się nad kondycją człowieczego losu i zadać sobie kilka prostych, nieskomplikowanych pytań. Tak jak w "Czarnym tangu".
Jarosław Janiszewski
Jarosław JaniszewskiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Gość Programu 1 Polskiego wspomina, jak zespół Bielizna przekształcił się w Doktor Granat i wyjaśnia, co było przyczyną takiego poczynania. - A obecnie ja się delikatnie przedzierzgnąłem w formację Doktor Swing, tak zwaną dwuosobową orkiestrę - mówi.


Posłuchaj
15:18 2020_0-10_02 13_16_03_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Jarek Janiszewski o projekcje Doktor Swing (Muzyczna Jedynka)

 

Zwraca uwagę, że wiele osób dopytuje się, jak to jest, że zaczyna się od punk rocka, sceny alternatywnej jako Bielizna, później muzyka lat 60-tych w wersji zespołu Czarno Czarni i oba zespoły cały czas doskonale funkcjonują. - Natomiast mnie nosi na boki, im jestem starszy, tym mam więcej energii - przyznaje. Współczuje zespołom, które przez 40 lat muszą grać te same dźwięki. Dlatego on zainteresował się latino rockiem i stąd wziął się Doktor Swing.

W tej - jak określił - dwuosobowej orkiestrze drugim członkiem jest Grzegorz Kusio, multiinstrumentalista, który gra na instrumentach klawiszowych, akordeonie, programuje komputery. - Ja przynoszę pomysły harmoniczno-melodyczne i razem stanowimy dwuosobową orkiestrę - zdradza kulisy pracy Jarek Janiszewski. Do tego duetu zapraszają muzyków, którzy grają na różnych instrumentach.

Deklaruje, że Doktor Swing nie będzie uciekał od spraw obyczajowych i przedstawiał je w krzywym zwierciadle, ale będzie też prezentował latino rock w wersji tanecznej, czego przykładem jest utwór "Czarne tango". Kolejny utwór, planowany na listopad, będzie nawiązywał do stylu mundo. Zapewnia, że nie zamierza rywalizować ani z Bielizną, ani z Czarno Czarnymi, a Doktor Swing będzie chadzał własnymi ścieżkami.

Kusio Official Music Channel/Youtube

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Jarosław (Jarek) Janiszewski (muzyk, dziennikarz, wokalista, producent, kompozytor i tekściarz, lider zespołów Bielizna i Czarno-Czarni, a także projektów: Otoczeni przez Bydło, Doktor Granat, Duetu Gremplina i Doktor Swing)

Data emisji: 2.10.2020 

Godzina emisji: 13.18

ag
Zobacz więcej na temat: czarno czarni Zbigniew Zegler

Czytaj także

Czarno-Czarni swingują na scenie Lata z Radiem

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 23:00
Podczas koncertu Lata z Radiem w Zamościu grupa zagrała m. in. piosenki z płyty "Sułtani Swingu". W Jedynce mówili też o współpracy z Holly Shepherd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Francuska miłość" - naiwny rock’n’roll od Czarno-Czarnych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 14:25
- Trzymamy się swojego klimatu, pomimo tego, że mody się zmieniają. A to R'n'B, a to dźwięki spod znaku techno przemijają, a my chcemy grać naiwnego rock’n’rolla - mówi Jarek Janiszewski z zespołu Czarno-Czarni.
rozwiń zwiń