NIEMEN NON STOP. Konarowska: piosenki Niemena żyją na nowo

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:00
- Po pierwszym przesłuchaniu już słyszę, że będzie bardzo wysoki poziom i będą bardzo interesujące interpretacje - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bożena Konarowska, komisarz 14. Festiwalu Młodych Talentów "NIEMEN NON STOP" w Słupsku. Jak uczestnicy konkursy zaśpiewają utwory Czesława Niemena?
Czesław Niemen (1975 r.)
Czesław Niemen (1975 r.)Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Posłuchaj
06:03 2020_10_08 13_26_10_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Trwa Festiwal Młodych Talentów w Słupsku (Muzyczna Jedynka)

W Słupsku od lat organizowany jest festiwal poświęcony twórczości Czesława Niemena. W ten czwartek (8.10) rozpoczęła się właśnie jego czternasta odsłona. Jak przyznają organizatorzy, śpiewać piosenki Czesława Niemena nie jest łatwo. Czy zatem uczestnicy festiwali podołają temu zadaniu?

- Do mistrza zbliżyć się jest trudno - przyznaje Bożena Konarowska. - Niemniej co roku w konkursie pojawiają się bardzo interesujące interpretacje i okazuje się, że te utwory żyją na nowo. Po pierwszym przesłuchaniu już słyszę, że będzie bardzo wysoki poziom i będą bardzo interesujące interpretacje oraz bardzo wyszukane utwory spoza tego żelaznego kanonu - dodaje.

Konkurs Piosenki scena@niemena adresowany jest do młodych artystów w wieku od 15 do 30 lat.

Natalia Sikora gwiazdą festiwalu

Gwiazdą festiwalu będzie znana piosenkarka i aktorka Natalia Sikora. - Wystąpi oczywiście w programie Czesława Niemena. Śpiewa go wyjątkowo pięknie i była też laureatką I Konkursu Piosenki Czesława Niemena w 2006 roku. Natalia Sikora zaśpiewa również utwory Janis Joplin - zdradza Bożena Konarowska.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, liczba miejsc dla publiczności jest ograniczona. - Musimy dostosować się do obostrzeń (...) i być może będziemy musieli ograniczyć i tak już ograniczoną liczebnie publiczność na widowni - dodaje Bożena Konarowska.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Bożena Konarowska (komisarz 14. Festiwalu Młodych Talentów "NIEMEN NON STOP" w Słupsku)

Data emisji: 8.10.2020 

Godzina emisji: 13.26

DS

Czytaj także

Spring Break Festival. Wiraszko: stawiamy na nieodkrytych artystów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 15:00
- Zawsze mieliśmy taki zamiar, aby podczas festiwalu, oprócz gwiazd, stawiać na to, co świeże, młode, nieodkryte i najbardziej obiecujące. Ten festiwal to w ¾ debiutanci - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Wiraszko, współorganizator Spring Break Festival w Poznaniu. W tym roku organizatorzy zaprezentują młodych muzyków w całkiem innej formie. Jakiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Pieregorólka: mój pierwszy w życiu koncert jazzowy z własną orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 18:23
Koncert "Jazz z gwiazdami" zespołu Big Collective Band odbył się w Teatrze Starym w Lublinie 30 czerwca i został zarejestrowany przez telewizję. Zespół stworzyli wybitni polscy soliści jazzowi.
rozwiń zwiń