Vito Bambino: staram się zawsze być w dialogu

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:00
- Cieszę się, jeśli ktokolwiek może cokolwiek z tej płyty wynieść i nie bać się "Poczekalni" - mówi tajemniczo w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Dopieralski. Po pięciu albumach nagranych z Bitaminą, artysta zdecydował się na solowy projekt. A kto zaśpiewał z nim w duecie?
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: T. Karwiński/mat. pras.

Posłuchaj
10:44 2020_10_19 14_28_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Vito Bambino nagrał solowy album (Muzyczna Jedynka)

"Poczekalnia" to solowy debiut Mateusza Dopieralskiego, czyli Vito Bambino. Jak przyznaje gość Jedynki, na płycie oprócz smaczków, są też smyczki. W jednym z utworów możemy również usłyszeć duet Vito Bambino z Natalią Szroeder.

- Kiedy usłyszałem głos Natalii, pomyślałem, że jest dokładnie taki, jaki potrzebuję (…). Poznałem ją w takim fajnym momencie, w którym poczułem, że szuka nowych dróg i nowej siebie. Nie mówię tutaj o zmianie image'u, tylko o nowych sposobach na śpiewanie i wyrażanie się. Chciałem skorzystać z jej barwy i głosu, który jest w sam raz na ten bajkowy, balladowy klimat. Bardzo cieszyłem się, jak zgodziła się i wspólnie pracowaliśmy - opowiada Mateusz Dopieralski.

Źródło: Vito Bambino/Vito Bambino i Natalia Szroeder, "Oddaj"

Wiekowo różnorodna płyta

Vito Bambino podkreśla, że jego nowa płyta jest zarówno do młodych słuchaczy, jak i do ich rodziców.

- Nie chcę ich nazywać fanami, bo traktuję ich trochę jak dalszą rodzinę. Jeśli komuś chce się spędzać swój wolny czas ze mną, to można to potraktować w ten sposób. Płyta jest bardzo różnorodna, jeśli chodzi o grupy wiekowe. Cieszę się, jeśli ktokolwiek może cokolwiek z tej płyty wynieść i nie bać się tej "Poczekalni" - twierdzi Mateusz Dopieralski.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Mateusz Dopieralski (Vito Bambino)

Data emisji: 19.10.2020

Godzina emisji: 14.28

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ten utwór jest dla mnie oddechem". Skubas o najnowszym singlu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:40
- "Haitańskie drzewa" odróżniają się od reszty utworów i są pewnym rozprężeniem na tej płycie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Skubas. Dlaczego singiel promujący album "Duch" jest inny niż reszta piosenek, która pojawi się na płycie?
rozwiń zwiń