LIKA z nowym singlem. "Muzyka zawsze była mi bliska"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:30
- Jeżeli ma się w sobie tę muzykę, to prędzej czy później trzeba ją z siebie wydobyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Angelika Wdowczyk, która na co dzień jest również… radcą prawnym. LIKA nagrała właśnie singiel "Złoto", będący zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. W jaki sposób łączy pracę z pasją?
Angelika Wdowczyk
Angelika WdowczykFoto: Archiwum Angeliki Wdowczyk

Posłuchaj
08:17 2020_10_26 13_24_13_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 LIKA o najnowszym singlu i pracy prawnika (Muzyczna Jedynka)

- Utwór "Złoto" to najkrócej rzecz ujmując utwór pod tytułem "ucieknijmy z miasta, nie róbmy nic". Utwór jest zapowiedzią mojej debiutanckiej płyty, która ukaże się w listopadzie tego roku - zdradza piosenkarka.

Źródło: LIKA MUSIC OFFICIAL/LIKA, "Złoto"

Nie zamykała się tylko na muzykę

Angelika Wdowczyk z wykształcenia jest także prawnikiem i zajmuje stanowisko dyrektora ds. prawnych dużej międzynarodowej korporacji. Jest członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie. Jak łączy swoją pracę z pasją do muzyki?

- Muzyka była mi zawsze bliska. Z tego względu, że nie miałam problemu z nauką, nie chciałam się zamykać tylko na muzyce. W przeszłości zdecydowałam się na studia prawnicze. Nie wiedziałam wtedy, że zostanę radcą prawnym, ale byłam pewna, że studia prawnicze dają możliwości i perspektywę na ciekawe życie. Pojawiła się też chęć zmierzenia się z tym nieprawdziwym, ale jednak powszechnym przekonaniem, że to taki zamknięty i przeznaczony dla nielicznych zawód - opowiada Angelika Wdowczyk.

Zawód współgra z muzyką

LIKA przyznaje, że zawód prawnika w pewien sposób przekłada się na jej muzykę. - Mam do czynienia z tak różnymi dziedzinami w swoim życiu i przez to spotykam masę różnych ludzi z różną wrażliwością. To na pewno przekłada się na muzykę, którą tworzę - twierdzi.

- Bardzo chcę sobie zapracować na to, żeby LIKA kojarzyła się z dobrą muzyką, a nie z taką śpiewającą w wolnym czasie prawniczką (…). Nie jest tak, że nagle sobie wymyśliłam, że będę śpiewać. Pracowałam na to bardzo wiele lat - przyznaje Angelika Wdowczyk.

Wokalistka dodaje, że chce zapracować na to, żeby w przyszłości mieć miano uznanego muzyka, natomiast jej muzyka kojarzyła się z jakością.

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Angelika Wdowczyk (LIKA)

Data emisji: 26.10.2020 

Godzina emisji: 13.24

DS

Czytaj także

Dominik Wania: odpowiedni ludzie znaleźli się na mojej drodze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:50
W połowie września ukazała się nowa płyta Dominika Wani "Lonely Shadows", która została nagrana dla słynnej wytwórni ECM Records. - Jest to zbieg różnych wydarzeń i ludzi poznanych na mojej artystycznej drodze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominik Wania.
rozwiń zwiń