Kaczmarek i Kościkiewicz z nowym singlem. "Jak to w życiu, drogi się łączą"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 17:00
- Każdy z nas przechodzi takie cykle w swoim życiu i to jest początek nowego etapu. Stąd współpraca z Markiem Kościkiewiczem, który jest wyjątkową postacią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kaczmarek. Jej efektem jest utwór "Ten wiersz".
Michał Kaczmarek
Michał KaczmarekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
09:52 2020_10_27 13_32_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Michał Kaczmarek z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Michał Kaczmarek i Marek Kościkiewicz stworzyli wspólnie nową piosenkę - "Ten wiersz". Jak przyznaje Michał Kaczmarek, jest to jego nowy etap w życiu muzycznym.

- Teksty i muzyka Marka Kościkiewicza charakteryzują się tym, że są ponadczasowe. To chyba jest najważniejsze w muzyce, żeby każdy mógł odnaleźć podmiot narratora i żeby każdy mógł się utożsamiać do tekstu i do tej piosenki - komentuje Michał Kaczmarek.

Źródło: Kaczmarek/Michał Kaczmarek, "Ten wiersz"

Jak doszło do współpracy?

Marek Kościkiewicz przyznaje, że do współpracy doszło spontanicznie, intuicyjnie i trochę przypadkowo przez wspólnych znajomych. Szybko też zdecydował się napisać tekst dla Michała Kaczmarka.

- Wyłapuję te umiejętności i talent. Zawsze najlepiej jest pisać dla osób, które poniosą piosenkę w świat i poniosą ją swoim głosem. To będzie miało zupełnie inny charakter, wymiar i nie ukrywam też, że piosenka żyje dzięki wykonawcy i jego talentowi. To są jego dwa nierozłączne elementy, które decydują o sukcesie - twierdzi Marek Kościkiewicz.

Więcej czasu na tworzenie

Marek Kościkiewicz przyznaje, że podczas pandemii ma więcej czasu na pracę w studyjnych warunkach. - To jest czas, kiedy możemy poświęcić go więcej na komponowanie i pisanie tekstów. Jeszcze do tego jest jesień i taki balladowy klimat, bardziej wyciszający. Dlatego być może teraz powstają spokojniejsze utwory - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Marek Kościkiewicz, Michał Kaczmarek (muzycy)

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 13.32

DS

Czytaj także

Lora Szafran: od lat śpiewam niby jazz, niby pop

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:06
- Nie miałam zamiaru być jazzową wokalistką, chociaż ten jazz mi się podoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lora Szafran. Artystka wydała właśnie utwory "Pasujemy my do świata" i "Nigdy nie jest tak jak chcesz". Nowe piosenki są bardziej popowe czy jazzowe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści łączą siły. Adam Wolski: razem robimy dobro

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:30
- Wszyscy artyści rzuciliśmy się do wspólnej pieśni, której celem było przede wszystkim pokazanie, że jesteśmy jedną wielką rodziną i potrafimy coś stworzyć razem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Wolski z Golden Life. Utwór "Razem" zaśpiewali m.in. Roksana Węgiel, Patrycja Markowska, Urszula i Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń