TRE VOCI z nowym albumem. "Nasze utwory czasem są spontaniczne"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:00
- Wiadomo, że w obecnej sytuacji nic nie jest pewne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się doprowadzić do wydania naszej płyty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Adamczak z zespołu TRE VOCI. Jaką muzykę usłyszymy na "With Love"?
TRE VOCI
TRE VOCIFoto: Foto za: trevoci.pl

Posłuchaj
15:22 2020_11_03 13_22_04_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 TRE VOCI z nowym albumem "With Love" (Muzyczna Jedynka)

TRE VOCI to pierwszy polski zespół z gatunku pop-opery, który łączy współczesne utwory z brzmieniem klasycznych głosów. Tworzą go Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj. W tym roku zespół obchodzi 5-lecie działalności artystycznej i z tej okazji pod koniec października wydał nowy album zatytułowany "With Love".

- Skupiamy się teraz na promocji naszej płyty i jesteśmy bardzo dumni, że udało się doprowadzić do premiery. Mamy oczywiście jakieś plany koncertowe, jednak wiadomo, że w obecnej sytuacji nic nie jest pewne. Czekamy też aż sytuacja trochę unormuje się na rynku muzycznym, a także w naszych prywatnych życiach - komentuje Mikołaj Adamczak.

Źródło: MTJ Wytwórnia Muzyczna/Tre Voci, "You Raise Me Up"

Pomost między zespołem i fanami

Mikołaj Adamczak przyznaje, że dla TRE VOCI nowa płyta jest pomostem między zespołem, a publicznością, która czekała już 5 lat na wydanie właśnie takiego albumu. - Płyta została nagrana z 27-osobowym Darek Tarczewski Orchestra. Mogliśmy w niej pokazać, co budowało nasz zespół, czyli trochę muzyki klasycznej, ale w całkowicie nowej odsłonie, muzyka filmowa, a także muzyka rozrywkowa i zalążek naszych autorskich kompozycji - dodaje.

Repertuar na zasadzie kompromisu

Voytek Soko-Sokolnicki zauważa, że repertuar na płytę dobierany był na zasadzie kompromisu. - Każdy z nas do zespołu wnosi pewną stylistykę i pewien gust muzyczny. Nasze gusta i upodobania spotykają się na pewnym pułapie. Stąd też utwory z muzyki popowej, które są wprowadzane, w młodości każdy nosił w sercach - słyszymy.

W zespole Miłosz Gałaj preferuje muzykę musicalową, natomiast pozostali artyści operową. - Subtelnie krok po kroku wprowadzam muzykę rozrywkową, ale nigdy nie rezygnując z tej części brzmienia operowego. Utwory czasem są spontaniczne, a czasem publiczność nam sugeruje, co chciałaby usłyszeć - twierdzi Voytek Soko-Sokolnicki.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak (TRE VOCI)

Data emisji: 3.11.2020

Godzina emisji: 13.22

DS

Czytaj także

Adam Nowak i Akustyk Amigos. "Jesteśmy przyjaciółmi, którzy lubią muzykować ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:45
- Każda jednoznaczność, która była do tej pory, przestała była jednoznaczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Nowak o utworze "Cokolwiek ujęte". Singiel jest zapowiedzią albumu "Pół płyty", który ukaże się już 30 października. Kim są Akustyk Amigos, czyli twórcy projektu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczmarek i Kościkiewicz z nowym singlem. "Jak to w życiu, drogi się łączą"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 17:00
- Każdy z nas przechodzi takie cykle w swoim życiu i to jest początek nowego etapu. Stąd współpraca z Markiem Kościkiewiczem, który jest wyjątkową postacią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kaczmarek. Jej efektem jest utwór "Ten wiersz".
rozwiń zwiń