Marek Kaliszuk: ta piosenka uwolniła mnie od smutku

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:00
Marek Kaliszuk nagrał niezwykle osobisty singiel zatytułowany "KaWe", w którym powraca do smutnej historii sprzed lat. - Przez bardzo długi czas nie byłem w stanie poradzić sobie ze śmiercią Kasi Weredyńskiej - przyznaje w Programie 1 Polskiego Radia.
Marek Kaliszuk
Marek KaliszukFoto: Wojciech Olkuśnik/PAP

Posłuchaj
10:14 2020_11_03 14_24_11_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Marek Kaliszuk ze wzruszającym singlem (Muzyczna Jedynka)

W 2008 roku odeszła od nas popularna aktorka Katarzyna Weredyńska, która zmarła w wyniku zatrucia czadem. Do dziś te smutne wydarzenia wspomina jej przyjaciel Marek Kaliszuk.

- To była bardzo wstrząsająca wiadomość. Kasia była na kilka dni przed swoimi 30. urodzinami. Znaliśmy się już kilka dobrych lat, ponieważ od 2002 roku graliśmy wspólnie parę głównych bohaterów w musicalu w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Bardzo lubiliśmy ze sobą pracować, grać i śpiewać na scenie, ale też wspólnie spędzać czas prywatny (…). Byliśmy ze sobą zżyci - opowiada gość Jedynki.

Źródło: Marek Kaliszuk/Marek Kaliszuk, "Kawe"

Śmierć jest abstrakcyjna

Marek Kaliszuk przyznaje, że śmierć Katarzyny Weredyńskiej wywarła na nim ogromne piętno. - Przez bardzo długi czas nie byłem w stanie poradzić sobie z tą stratą. Śmierć drugiego człowieka jest czymś tak abstrakcyjnym dla nas, że jakbyśmy sobie tego nie tłumaczyli, to zawsze pozostaje taka doza niezrozumienia i żalu, z którą nie do końca potrafimy sobie poradzić - dodaje aktor.  

Najpierw tekst, teraz singiel

- Kilkanaście miesięcy po śmierci Kasi poczułem silną potrzebę, żeby w końcu uwolnić się od tego smutku, przenikającego żalu oraz poczucia tej straty. To mi nie dawało żyć i funkcjonować, ponieważ ciągle wspominając Kasię, do oczu napływały mi łzy. Wtedy usiadłem i napisałem tekst piosenki. Było to 10 albo 11 lat temu - wyjaśnia Marek Kaliszuk.

Marek Kaliszuk jest właśnie w przededniu wydania debiutanckiej solowej płyty i postanowił także na nowo nagrać piosenkę "KaWe".

- Samo napisanie tego tekstu sprawiło, że w jakimś sensie uwolniłem się od bardzo gorzkich emocji, które zżerały mnie w środku. Udało mi się spojrzeć na tę historię z dystansu i zrozumiałem, że muszę wspominać Kasię przed te dobre chwile - dodaje wokalista.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Marek Kaliszuk (aktor, wokalista)

Data emisji: 3.11.2020

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

Adam Nowak i Akustyk Amigos. "Jesteśmy przyjaciółmi, którzy lubią muzykować ze sobą"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:45
- Każda jednoznaczność, która była do tej pory, przestała była jednoznaczna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adam Nowak o utworze "Cokolwiek ujęte". Singiel jest zapowiedzią albumu "Pół płyty", który ukaże się już 30 października. Kim są Akustyk Amigos, czyli twórcy projektu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczmarek i Kościkiewicz z nowym singlem. "Jak to w życiu, drogi się łączą"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 17:00
- Każdy z nas przechodzi takie cykle w swoim życiu i to jest początek nowego etapu. Stąd współpraca z Markiem Kościkiewiczem, który jest wyjątkową postacią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kaczmarek. Jej efektem jest utwór "Ten wiersz".
rozwiń zwiń