Kosmodrom zaprasza do Arizony. "Szukaliśmy symbolu tej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 16:20
- W "Dart Seneca" zdecydowanie przenosimy się myślą i głową do amerykańskiej Arizony lat 70., 80. i nawet 90. - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Rękas i Gabek Rękas. Czy najnowszy singiel jest zapowiedzią pierwszego albumu zespołu Kosmodrom?
Zespół Kosmodrom
Zespół KosmodromFoto: mat. prasowy

Posłuchaj
10:42 2020_11_04 13_24_07_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kosmodrom z singlem zapowiadającym płytę (Muzyczna Jedynka)

Kosmodrom, czyli duet braci Rękasów powstał całkiem niedawno, ponieważ we wrześniu 2020 roku. Wcześniej latami wraz ze swoimi kolegami ze szkoły tworzyli "Need More Clouds", ale jak przyznają, z różnych względów nastąpił rozpad tego zespołu.

Źródło: Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Kosmodrom, "Dart Seneca"

Singiel z klasycznym samochodem

Teraz przyszedł czas na Kosmodrom i singiel "Dart Seneca", w którym artyści przenoszą nad do Arizony. - Nawet szukaliśmy jakiegoś symbolu, który oddawałby ciepło tej piosenki i po prostu wertowaliśmy różne klasyczne vintage’owe samochody. Znaleźliśmy [samochód marki Dodge] Dart Seneca, który nam się niesamowicie spodobał i stwierdziliśmy, że będzie świetnym szyldem do tej piosenki - opowiadają bracia Rękas.

Utwór opowiada o podróży dwóch bratnich dusz, a klimat piosenki kojarzy się ze słynnym filmem "Thelma i Louise" Ridleya Scotta. - Mówiąc o całości tego, o czym śpiewamy w Kosmodromie, są to jakieś moje osobiste wycieczki w głowie i wyobrażenia, które chciałbym przeżyć albo w przypadku "Dart Seneki"… nie przeżyć. Pomimo że ta historia jest bliźniacza do "Thelmy i Louise", film obejrzałem już lata po napisaniu tekstu - słyszymy.

Muzycy są zadowoleni z singla i zaznaczają, że inspiracje z nim związanie nie były czerpane znikąd wprost.

Niedługo płyta

Kosmodrom obecnie pracuje nad pierwszą płytą, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jak zdradzają goście Jedynki, większość materiałów i piosenek jest już gotowa.

- Od jakiegoś czasu już gramy ten materiał i teraz skupiamy się raczej na tym, aby go dobrze wypromować, wymyślać i kręcić teledyski. Ale także szukamy sznytu na przyszłość (…). Te piosenki na pewno są na różnych biegunach i spektrach tematyczności. "Dart Seneca" jest wyskokiem w stosunku do reszty materiału, tj. takim stylizowanym, popowym numerem - tłumaczą bracia Rękas.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Mikołaj Rękas i Gabek Rękas (Kosmodrom)

Data emisji: 4.11.2020 

Godzina emisji: 13.24

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarek Wist o teledysku: nagrałem go w ostatnich promieniach lata

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:10
- Nagrałem go w środkowych Włoszech w ostatnich promieniach lata. Starałem się uwiecznić ciepło i dobrą energię Włoch jeszcze z tych dobrych czasów - mówi o teledysku do piosenki "Ciao amore ciao" Jarek Wist. Gość Programu 1 Polskiego Radia zdradza również swoje plany muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Wania: odpowiedni ludzie znaleźli się na mojej drodze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:50
W połowie września ukazała się nowa płyta Dominika Wani "Lonely Shadows", która została nagrana dla słynnej wytwórni ECM Records. - Jest to zbieg różnych wydarzeń i ludzi poznanych na mojej artystycznej drodze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominik Wania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja "Helsinek". Daria Zawiałow: to urozmaicenie i zwieńczenie płyty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 16:00
- Reedycja jest zwieńczeniem albumu "Helsinki" i łącznikiem między tym albumem, a kolejnym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daria Zawiałow. Specjalna wersja krążka "Helsinki" została wzbogacona o nowe utwory. A jaka będzie trzecia płyta Darii Zawiałow?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Co gryzie panią L?". Lanberry: postanowiłam zadbać o relacje ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:40
- Na tej płycie zawarłam niesamowitą tęsknotę za analogowym światem i poczuciem wspólnoty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lanberry, która właśnie wydała najnowszy album studyjny "Co gryzie panią L?". Jest to najbardziej intymna i dojrzała płyta w dotychczasowym dorobku tej artystki. Dlaczego?
rozwiń zwiń