Nowa płyta Łukasza Gorczycy. "Rozstrzał stylistyczny jest duży"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:17
Na rynku ukazała się nowa płyta Łukasza Gorczycy "Piosenki". Podkreśla, że po pierwszej płycie, która miała charakter instrumentalny i wokalno-instrumentalny postanowił nagrać płytę wokalno-instrumentalną. - Ponieważ rozstrzał stylistyczny jest duży, więc zdecydowałem, że nazwę tę płytę po prostu "Piosenki" - wyjaśnia muzyk
Łukasz Gorczyca
Łukasz GorczycaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Łukasz Gorczyca gra jazz, bluesa, rocka, a czasami zbliża się do popu. - Ja lubię ładne melodie - deklaruje gość Programu 1 Polskiego Radia. Wspomina, że wychował się Beatlesach i melodyka utworów popularnych z lat 60-tych ubiegłego wieku jest mu bliska.

Posłuchaj
07:44 2020_11_04 14_28_58_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Łukasz Gorczyca o płycie "Piosenki" (Muzyczna Jedynka)

Do nagrania nowej płyty zostali zaproszeni liczni goście - Lora Szafran, Arek Kłusowski, Jennifer Batten, Szymon Pejski, Piotr Foreman Foryś. - Są też wspaniali instrumentaliści - zachwala muzyk.

Wyjaśnia, że bardzo chciał, aby na płycie zaśpiewała Lora Szafran, którą zna od dawna, bo występował z nią jego ojciec. Specjalnie dla niej powstał utwór "Z Kosmosu pies", którym została okraszona rozmowa.

Łukasz Gorczyca/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Łukasz Gorczyca (kompozytor, muzyk, autor tekstów, producent)

Data emisji: 4.11.2020 

Godzina emisji: 14.29

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Gorczyca i gitarzystka Michaela Jacksona razem na scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:00
- Gdy zaczęłam grać w zespole Michaela Jacksona, Prince miał już dwie dziewczyny, które z nim występowały i był to początek rewolucji, gdy zaczęły się pojawiać gitarzystki - opowiada Jennifer Batten.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Gorczyca: "Lustro" to uniwersalna piosenka o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:18
Utwór "Lustro" to zapowiedź powstającej kontynuacji projektu "Gorczyca i Przyjaciele" Łukasza Gorczycy. Artysta do tej kompozycji zaprosił Kasię "Pumę" Piasecką. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran i Łukasz Gorczyca grają razem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 18:04
To dość zaskakujący duet, choć Łukasz Gorczyca zapewnia, że poznał Lorę Szafran wiele lat temu. Piosenkarka zgodziła się zaśpiewać z nim utwór "Pies z Kosmosu" na jego nową, drugą płytę "Piosenki". W Programie 1 Polskiego Radia można było usłyszeć przedpremierową prezentację utworu.
rozwiń zwiń