Natasza Urbańska o nowym singlu. "Jest wynikiem mojej obserwacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:45
- Otwieram nowy rozdział w moim życiu artystycznym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natasza Urbańska. Jej najnowszy singiel zatytułowany "Nieuchronne" jest także zapowiedzią drugiego albumu, który ukaże się już w następnym roku.
Natasza Urbańska
Natasza UrbańskaFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Posłuchaj
10:46 2020_11_06 13_27_39_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natasza Urbańska z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

30 października do sieci trafił najnowszy utwór Nataszy Urbańskiej - "Nieuchronne". Piosenka została wydana przez Sampler Orchestra, a jej twórcami są także Paweł Moszyński i Stanisław Koźlik.

- Na ten nowy rozdział pracowałam już dłuższy okres czasu. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy poszukiwałam mojej muzycznej tożsamości i próbowałam różnych rzeczy. Szukając, nagrywałam dużo piosenek z różnymi producentami i jako człowiek także dojrzewałam do tego, żeby znaleźć swoją tożsamość muzyczną. Rok temu, kiedy weszłam do studia Sampler Orchestra, zrozumiałam, że to jest to, czego szukałam. Rozumiemy się świetnie i wspólnie możemy stworzyć mój świat muzyczny - opowiada Natasza Urbańska.

NataszaOfficial/teledysk do piosenki "Nieuchronne"

Szukała nowej Nataszy

Artystka przyznaje, że szukając swojego stylu, chciała, żeby zabrzmiała w nim nowa Natasza. - A tak naprawdę to wszystko było we mnie. Pamiętam te dźwięki z mojego dzieciństwa, ponieważ mój tata był moim nauczycielem muzyki - wyjaśnia.

- Wychowałam się na takim dobrym bluesie i tych żywych instrumentach, które pamiętam z lat dzieciństwa i których mi brakowało przez ostatnie lata. Kiedy słucham muzyki współczesnej, pomyślałam sobie, że taki blues włożony w nowoczesne ramy, może być niezwykle interesujący i tym tropem poszliśmy razem ze Staszkiem Koźlikiem i Pawłem Moszyńskim, którzy są producentami mojej płyty - twierdzi piosenkarka.

Natasza Urbańska Natasza Urbańska

Ten tekst jest aktualny

Zdaniem Nataszy Urbańskiej jej nowy singiel posiada bardzo aktualny tekst, mimo że powstał zanim jeszcze zaczęła się pandemia.

- Ten tekst jest wynikiem obserwacji. Patrzę na ten świat, który tak przyspiesza i widzę, że social media jakby przejęły główną rolę w naszym życiu (…). W wirtualnym świecie jest za dużo niepotrzebnych informacji i ten chaos wokół nas sprawia, że trochę zapominamy i przedkładamy ten sztuczny świat nad własne relacje z drugą, bliską osobą - tłumaczy Natasza Urbańska.

Gość Jedynki zauważa, że w tym pandemicznym czasie tęsknimy za innymi ludźmi, a z powodu zamknięcia w domach, pozostaje nam tylko wirtualna przestrzeń. - Razem w bliskości, zrozumieniu i poświęconym sobie czasie, możemy iść przez ten chaos, rzeczywistość i świat. To my będziemy decydować, jak ta rzeczywistość będzie wyglądała - słyszymy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Natasza Urbańska (piosenkarka)

Data emisji: 6.11.2020 

Godzina emisji: 13.27

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy singiel Kate. "Chciałabym przekazać coś dobrego ludziom"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:00
- Muzyka od dziecka była dla mnie źródłem pozytywnej energii i była taką inspiracją do działania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kate, czyli Kasia Dąbrowska. Piosenkarka zaprezentowała właśnie najnowszy singiel "Teraz siebie znam". Czy będzie on dawką dobrej energii dla słuchaczy? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmodrom zaprasza do Arizony. "Szukaliśmy symbolu tej piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 16:20
- W "Dart Seneca" zdecydowanie przenosimy się myślą i głową do amerykańskiej Arizony lat 70., 80. i nawet 90. - mówią w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Rękas i Gabek Rękas. Czy najnowszy singiel jest zapowiedzią pierwszego albumu zespołu Kosmodrom?
rozwiń zwiń