Natalia Kukulska o singlu "Zezowate szczęście" z albumu "Czułe struny"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:34
Aranżację do utworu napisał Adam Sztaba. Natalia Kukulska przyznaje, że muzyk jest na takim etapie, że robi poważne ruchy muzyczne. Dlatego w utworze można usłyszeć, zarówno patetyczny polski mazur, musicalowe rytmy jak i jazzowe brzmienia, zmienia się rytm i zmienia się harmonia.
Natalia Kukulska (L) i Adam Sztaba (P)
Natalia Kukulska (L) i Adam Sztaba (P)Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piosenkarka zauważa, że do utworu wkradło się coś, co jest na całej płycie, mianowicie żart. - A ja pisząc tekst, zainspirowałam się i zasugerowałam żartem - przyznaje. Daje przykład, że w pewnym momencie zmienia się tonacja, by po jednym takcie wrócić do poprzedniej.


natalia kukulska jedynka 1200.jpg
Natalia Kukulska: Chopin stworzył niezwykle uniwersalne dzieła
Posłuchaj
11:19 2020_11-13 13_24_24_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Natalia Kukulska o utworze "Zezowate szczęście" (Muzyczna Jedynka)

kukulska natalia jedynka 1200x660.jpg
"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Takie podejście Adama Sztaby miało wpływ na tekst. - Choć śpiewam o pechu, zezowatym szczęściu, ironii losu odnoszę się do tego, co Adam skomponował i śpiewam na koniec "partyturę pisze los, jeńców nie zabiera, dla snajpera skomponował to" - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Przyznaje, że melodia jest trudna do zagrania.  

Natalia Kukulska cieszy się, że jej płyta skłoniła zwłaszcza młodych ludzi do posłuchania muzyki Chopina, choć na albumie nie brzmi muzyka Chopina.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Gość: Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 13.11.2020 

Godzina emisji: 13.24

ag

Czytaj także

"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 16:50
Płyta "Czułe struny" będzie miała swoją premierę 28 sierpnia. Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów wokalistki, jak i miłośników muzyki klasycznej, utworze "Czułe struny [Polonez As-dur]", artystka prezentuje kolejną odsłonę albumu. "Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]". To kompozycja Fryderyka Chopina, w aranżacji Krzysztofa Herdzina, do której słowa napisała Mela Koteluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czułe struny”

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 11:31
O tym albumie mówi się od miesięcy, a wydawnictwo od kilku tygodni okupuje czołówkę zestawienia Bestsellerów Empiku. To największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również̇ wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę̨ od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska: Chopin stworzył niezwykle uniwersalne dzieła

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:50
- Mam poczucie wielkiej satysfakcji i radości, że ten karkołomny, mogłoby się wydawać, pomysł jest przychylnie przyjęty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "Czułe struny" Natalia Kukulska. Po raz pierwszy muzycy opracowali dzieła Fryderyka Chopina w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Kto był pomysłodawcą?
rozwiń zwiń