Alicja Sękowska i Jack Moore. "Mamy podobną wrażliwość muzyczną"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 16:50
- Jako dziennikarka chciałam przeprowadzić z nim rozmowę, ale w końcu do tego nie doszło. Złapaliśmy kontakt (…) i pojawił się pomysł, żeby nagrać wspólny utwór - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Alicja Sękowska, która do nagrania swojego najnowszego singla zaprosiła Jacka Moore’a. "Inni" będą początkiem ich wspólnego projektu?
Alicja Sękowska i Jack Moore
Alicja Sękowska i Jack Moore Foto: mat. prasowy

Posłuchaj
08:45 2020_11_16 14_25_10_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Alicja Sękowska z autorskim singlem (Muzyczna Jedynka)

Alicja Sękowska na co dzień pracuje jako dziennikarka i specjalizuje się w muzyce oraz kulturze. Po godzinach chętnie śpiewa, jak również komponuje piosenki i pisze do nich teksty. Teraz ukazał się jej najnowszy singiel, który nagrała wspólnie z Jackiem Moorem, synem znanego gitarzysty i wokalisty Gary’ego Moore’a.

Nelle Trio FREE 1200
Nelle Trio z nowym albumem. "Opowieść w bardzo wielu językach"

- Poznaliśmy się w nietypowy sposób. Przyczyniła się do tego moja praca dziennikarska, a mianowicie skontaktowałam się z Jackiem przy okazji jego koncertów w Polskim Radiu w Warszawie. Chciałam przeprowadzić z nim rozmowę, ale w końcu do niej nie doszło. Złapaliśmy jednak wspólny kontakt i mniej więcej po roku skontaktowaliśmy się ponownie - opowiada Alicja Sękowska.

Alicja Sękowska zdradza, że Jack Moore zauważył w jej mediach społecznościowych, że śpiewa i zajmuje się muzyką. - Był bardzo zdziwiony. Wymieniliśmy się swoimi nagraniami i wtedy pojawił się pomysł, żeby nagrać wspólny utwór. Śmieję się, że nie nagrałam rozmowy, ale za to nagrałam piosenkę - dodaje.

Źródło: Alicja Sękowska/Alicja Sękowska i Jack Moore, "Inni"

Dlaczego "Inni"?

Artystka zdradza, że chciała, aby utwór "Inni" miał delikatne zabarwienie country. Niemniej swój kierunek muzyczny określa jako popowy. - Chciałam, żeby przede wszystkim było tam dużo gitarowego brzmienia, a jeśli gitara, to Jack Moore był tutaj świetnym pomysłem - twierdzi.

- To jest tekst, który napisałam z myślą o mnie i o Jacku. O ludziach, którzy na pierwszy rzut oka są inni oraz różni ich bardzo wiele, ale kiedy przyjrzymy się głębiej, to widać, że na przykład wrażliwość muzyczna w zasadzie jest bardzo podobna. Tako samo bardzo chcemy spełniać swoje muzyczne marzenia. O tym jest właśnie ten utwór, o mnie i o Jacku - słyszymy.

Co dalej?

Czy ten utwór jest zapowiedzią szerszego wydawnictwa? - Z Jackiem dużo rozmawiamy o naszej współpracy. Myślę, że jest to początek, ponieważ fajnie dogadujemy się muzycznie. Polubiliśmy się też jako ludzie. Wydaje mi się, że będzie kontynuacja - mówi Alicja Sękowska.

Czytaj także:

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadziła: Anna Will

  Gość: Alicja Sękowska (dziennikarka, piosenkarka)

  Data emisji: 16.11.2020 

  Godzina emisji: 14.25

  DS

  Zobacz więcej na temat: Anna Will Muzyczna Jedynka
  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Nowy singiel Kate. "Chciałabym przekazać coś dobrego ludziom"

  Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:00
  - Muzyka od dziecka była dla mnie źródłem pozytywnej energii i była taką inspiracją do działania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kate, czyli Kasia Dąbrowska. Piosenkarka zaprezentowała właśnie najnowszy singiel "Teraz siebie znam". Czy będzie on dawką dobrej energii dla słuchaczy? 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  III Koncert fortepianowy. Boreyko: powiedziałem sobie, że muszę zagrać ten koncert

  Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:44
  Filharmonia Narodowa inauguruje, już oficjalnie, sezon artystyczny 2020/2021. Publiczność usłyszy m.in. III Koncert na fortepian, orkiestrę smyczkową i kotły Miłosza Magina z 1970 roku. - To będzie pierwsze wykonanie w Warszawie od momentu skomponowania tego koncertu - zapowiada Andrzej Boreyko, dyrektor artystyczny.
  rozwiń zwiń