Festiwal Anny German. "Jej głos robi niezwykłe wrażenie"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 22:00
11 wspaniałych polskich wokalistek zaprasza na niezwykły Koncert Finałowy VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German", który odbędzie się już 23 listopada. - Pieśń żyje tylko wtedy, jeżeli poniosą je młode pokolenia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Aldona Michalak, dyrektor festiwalu. Czy tak będzie w przypadku utworów Anny German?
VII Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German - zaproszeni na Koncert Finałowy
VII "Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Anna German" - zaproszeni na Koncert FinałowyFoto: mat. promocyjny

Posłuchaj
16:13 2020_11_19 14_28_56_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Już w poniedziałek Koncert Finałowy VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" (Muzyczna Jedynka)

 

Tegoroczna edycja festiwalu będzie inna niż poprzednie. Z powodu pandemii koronawirusa festiwal można będzie obejrzeć tylko online.

wasik jaroslaw jedynka 1200x660.jpg
"O!polskie muzea". Jarosław Wasik: projekt 22 muzeów z całego regionu

- W poniedziałek, 23 listopada o godz. 19.00 będziemy emitować na Facebooku oraz na kanale YouTube koncert finałowy. Wystąpi 11 wspaniałych wokalistek młodego pokolenia, które zaśpiewają legendarne piosenki legendarnej artystki Anny German - opowiada Aldona Michalak.


Przypomnienie twórczości Anny German

Głównym celem festiwalu, organizowanego przez Ligę Kobiet Polskich, jest przypomnienie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu umiejętności artystycznych.

- Głos Anny German jest niezwykły i robi wrażenie nie tylko na słuchaczach dojrzałego pokolenia, ale i na młodych wokalistach. Świadczy o tym ich ogromne zainteresowanie udziałem w naszym festiwalu. Po zapoznaniu się z repertuarem naszej wielkiej artystki, później włączają te piosenki do swojego repertuaru. Są też bardzo zdumieni, że takie skarby nie są teraz tak popularne. Wiadomo, że artystka nie żyje, a tylko wtedy pieśń żyje, jeżeli młode pokolenia poniosą ją - uważa Aldona Michalak.

Patronem medialnym VII "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German" jest Program 1 Polskiego Radia.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Aldona Michalak (dyrektor "Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German")

Data emisji: 19.11.2020 

Godzina emisji: 14.28

DS/kk

Czytaj także

Arkadiusz Wiśniewski solo: "To nie zaszkodzi Czerwonym Gitarom"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:20
- Muzyka Czerwonych Gitar od lat jest w moim sercu. Mam nadzieję to wszystko pogodzić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o solowym projekcie Arkadiusz Wiśniewski. Czy singiel "Otulimy się nadzieją" jest zapowiedzią nowej drogi lidera Czerwonych Gitar?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominik Wania: odpowiedni ludzie znaleźli się na mojej drodze

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 16:50
W połowie września ukazała się nowa płyta Dominika Wani "Lonely Shadows", która została nagrana dla słynnej wytwórni ECM Records. - Jest to zbieg różnych wydarzeń i ludzi poznanych na mojej artystycznej drodze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dominik Wania.
rozwiń zwiń