Subtelna, łagodna i wrażliwa. Nowa muzyczna twarz Małgorzaty Ostrowskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 18:41
"Zadzwoń" to trzeci singiel promujący album Małgorzaty Ostrowskiej zatytułowany "Na świecie nie ma pustych miejsc", który ukazał się 15 listopada 2019 roku. - Dziwny to był rok, również dla promocji płyty - zauważa Małgorzata Ostrowska. I dodaje, że był również trudny dla świata. Na płycie wokalistka prezentuje zupełnie inny styl, niż ten, do którego przyzwyczaiła słuchaczy przez lata.
Małgorzata Ostrowska
Małgorzata OstrowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskike Radio
Czytaj także
małgorzata ostrowska PAP 1200.jpg
Małgorzata Ostrowska: jestem złożoną osobowością

Artystka znana z mocnych rockowych numerów udowadnia na płycie, że potrafi też w wysmakowany sposób zaśpiewać delikatne ballady o miłości wypełniając je głębokimi emocjami.

Posłuchaj
10:45 2020_11_18 14_24_16_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Małgorzata Ostrowska z singlem "Zadzwoń" (Muzyczna Jedynka)

Oczywiście nie byłaby sobą, gdyby na krążku jednak nie znalazły się także bardziej energetyczne utwory. Choć nawet i one oparte są głównie na instrumentach akustycznych. W piosenkach można usłyszeć fortepian, wiolonczelę, harfę, flet, skrzypce.

Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc" Okładka albumu Małgorzaty Ostrowskiej "Na świecie nie ma pustych miejsc"

- To jest taka płyta, którą w sobie nosiłam już wiele, wiele lat - przyznaje. Ale nie mogła jej wydać, bo jakoś nie znalazł się nikt, kto by jej w tym pomógł. - Aż wreszcie trafił się Maciek Muraszko, który się podjął i zapalił do zrobienia takiej płyty - mówi piosenkarka. A przede wszystkim zgodził się z wizją, aby na płycie nie było mocnych, gitarowych brzmień. Teksty do piosenek napisała samodzielnie. Tytuł albumu pochodzi z piosenki kończącej album.

Małgorzata Ostrowska ma nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana, choć może nie przy okazji następnej płyty. A ta ukaże się być może w przyszłym roku. 

Czytaj także:

Małgorzata Ostrowska/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Małgorzata Ostrowska (wokalistka. autorka tekstów)

Data emisji: 18.11.2020 

Godzina emisji: 14.24

ag