Zauroczona wodą Kapela ze Wsi Warszawa wydaje nowy album "Uwodzenie""

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:26
Kapela ze Wsi Warszawa planuje 30 listopada premierę nowego albumu "Uwodzenie". Wszystkie utwory mają związek z wodą. - Nie tylko woda nas urzekła, urzekła nas również Wisła - mówi Magda Sobczak-Kotnarowska, która w zespole gra na cymbałach i śpiewa.
Kapela ze Wsi Warszawa i mazowieccy mistrzowie  koncert w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego
Kapela ze Wsi Warszawa i mazowieccy mistrzowie – koncert w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego Foto: Wojciech Kusiński/PR

kedziorek piotr_1200x660.jpg
Muzyka ludowa. Piotr Kędziorek: czekamy na nagrania od muzykujących rodzin

Zespół szczególnie zainteresował się regionem, który nazywa się Urzecze. Ten mikroregion leży po obu brzegach Wisły. Na prawym brzegu od Saskiej Kępy aż po Wilgę, na lewym brzegu od Siekierek aż za Czersk. - Do niedawna jeszcze mało kto o nim wiedział - zauważa gość Programu 1 Polskiego Radia. Dlatego postanowili, że przybliżą region warszawiakom.


Posłuchaj
10:32 2020_11_26 14_25_17_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Nowy album Kapeli ze Wsi Warszawa "Uwodzenie" (Muzyczna Jedynka)

 


Zdzisław Kwapiński z synem Michałem 1200.jpg
Urzecze urzeka, Powiśle jednoczy. O nieoczywistych współpracach muzyków z muzykantami

Muzycznie Urzecze to pieśni flisaków, oryli (flisaków zajmujących się spławianiem drewna - dop. Redakcji), a także małej społeczności, nazywającej się olędrami (potomkowie osadników z północnych Niemiec i Niderlandów, którzy w XVI i XVII w. zakładali osady wzdłuż Wisły i jej dopływów, na Kujawach, Mazowszu i w Wielkopolsce - dop. Redakcji). - To są też melodie żydowskie, generalnie na Urzeczu powstała mieszanka kulturowa, którą staraliśmy się ująć - wyjaśnia artystka.

Kapela ze Wsi Warszawa starała się oddać na płycie klimat spokoju, ukojenia, medytacji. - Elementy ludowe chcieliśmy przekazać w medytacyjny sposób, jako rzecz, która gdzieś przepływa przez nas pozostawiając spokój - podkreśla Magda Sobczak-Kotnarowska.

Czytaj także:

Posłuchaj całej rozmowy, podczas której zaprezentowano też utwór "Oracja do wody".

Kapela ze Wsi Warszawa/Youtube

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Magda Sobczak-Kotnarowska (Kapela ze Wsi Warszawa)

Data emisji: 26.11.2020

Godzina emisji: 14.25

ag

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa zaprasza mistrzów z Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 12:00
Gościem folkowego "Poranka Dwójki" był Maciej Szajkowski, który opowiadał o programie przygotowanym specjalnie z okazji 20-lecie Kapeli ze Wsi Warszawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa wraca z nowym albumem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 17:53
Bogatszy o 20 lat doświadczenia zespół postanowił wrócić do kultury ludowej na Mazowszu, czego efektem jest album "Re:akcja mazowiecka".
rozwiń zwiń