Grzegorz Hyży "Królem nocy". "To jest podróż w trochę nieznane rejony"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 14:50
Grzegorz Hyży powraca z całkiem nowym materiałem. - Król Walczak, król Fox i "Król nocy" na jednym statku to musi być rewolucja i ewolucja w jednym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu Grzegorz Hyży. 
Grzegorz Hyzy i Ula Kaczyńska w klubie Stodoła w Warszawie
Grzegorz Hyzy i Ula Kaczyńska w klubie Stodoła w WarszawieFoto: portal.polskieradio/Ula Kaczyńska

Posłuchaj
10:31 2020_11_30 13_21_14_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Grzegorz Hyży z nowym singlem (Muzyczna Jedynka)

Właśnie swoją premierę miał najnowszy singiel Grzegorza Hyżego zatytułowany "Król nocy". Z jednej strony wokalista zapowiada w nim nowy etap w swojej twórczości, a z drugiej odnajdujemy jego dobrze znany głos i potencjał do próbowania nowych rzeczy.

vito bambino poczekalnia 1200.jpg
Vito Bambino: staram się zawsze być w dialogu

- Z jednej strony ten projekt to kolejna płyta i kolejny krok naprzód. Można byłoby to podpiąć ewolucyjnie. Na pewno jest to też rewolucja, bo jest to totalna zmiana brzmienia i totalne odejście od brzmień analogowych oraz od takiego klasycznego wydania dźwięków - komentuje Grzegorz Hyży.


Źródło: Grzegorz Hyży/Grzegorz Hyży, "Król nocy"

Muzyczna zmiana

Gość Jedynki przyznaje, że pojawiają się pytania, dlaczego decyduje się na pewien zwrot muzyczny i przygotowanie czegoś całkiem innego w stosunku do poprzedniej płyty. - Zwyciężyła moja ciekawość i chęć stawiania sobie nowych wyzwań i odkrywania nowych lądów. Nie ukrywam, że takim nowym lądem są dla mnie brzmienia elektroniczne. U mnie od myśli do działania ten ląd jest krótki, więc nie myśląc zbyt długo, poinformowałem swojego kompana Daniela Walczaka o pomysłach i o tym, co chciałbym stworzyć - opowiada.

Grzegorz Hyży zdradza, że już po kilku spotkaniach i telefonach udało się powołać nowy team kompozytorsko-producencki. Obok Grzegorza Hyżego znajdują się w nim Michał "Fox" Król, odpowiedzialny m.in. za brzmienia Natalii Nykiel czy najnowszy album Nosowskiej oraz Daniel Walczak, który był producentem m.in. płyty "Moja Wina" Kasi Lins.

Wspólna podróż statkiem

Zdaniem Grzegorza Hyżego "Król nocy" w pewien sposób jest podróżą w trochę nieznane rejony. - Ale ze świetnym kompanem Danielem Walczakiem i kapitanem statku Michałem Królem "Foxem" - dodaje.

- Dla mnie świeżą sprawą była praca w większym teamie kompozytorskim niż 2 osoby. Po raz pierwszy dołączyłem też do współproducentów, bo zazwyczaj moje działania produkcyjne ograniczały się do komentarzy, sugestii i zaplecza. Teraz jestem jakby w teamie pod skrzydłami bardzo doświadczonych producentów. Wiele uczę się, więc staram się za bardzo nie wychylać, tylko pozostaję na swoim miejscu i czerpię sporo wiedzy - wyjaśnia Grzegorz Hyży.

Wokalista dodaje, że każdy z całej trójki wnosi do tego projektu coś ciekawego i świeżego.

Czytaj także:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Grzegorz Hyży (piosenkarz)

Data emisji: 30.11.2020

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"Spełniłem przyrzeczenie dane Romkowi". Felicjan Andrzejczak o albumie "10 lat samotności"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:50
Felicjan Andrzejczak, którego piosenka "Jolka, Jolka pamiętasz" do dziś cieszy się wielką popularnością, a przez wielu jest uważana za największy przebój Budki Suflera, powraca wraz z zespołem z nowym albumem. Wokalistą zdradza kulisy jego powstania. - Jestem szczęśliwy, że spełniłem przyrzeczenie dane Romkowi Lipce - wyznaje gość Program 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luna: chciałabym przenosić słuchaczy do pięknego, niezwykłego miejsca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:46
- Bardzo chciałabym moją muzyką, moją twórczością, przenosić słuchaczy do jakiegoś pięknego, niezwykłego miejsca. Odrywać od tego, co jest tu i teraz. Od tego, co często jest trudne i przytłaczające - mówi w "Muzycznej Jedynce" Luna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zauroczona wodą Kapela ze Wsi Warszawa wydaje nowy album "Uwodzenie""

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:26
Kapela ze Wsi Warszawa planuje 30 listopada premierę nowego albumu "Uwodzenie". Wszystkie utwory mają związek z wodą. - Nie tylko woda nas urzekła, urzekła nas również Wisła - mówi Magda Sobczak-Kotnarowska, która w zespole gra na cymbałach i śpiewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blauka z nowym singlem. "Trefne fanty" zapowiedzią kolejnego albumu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 16:10
- Styl blaukowy, który udało się nam osiągnąć na pierwszej płycie, jeszcze jest tak niezbadany, że nie będziemy szybko skręcać w inną alejkę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Georgina Tarasiuk. "Trefne Fanty" są zapowiedzią drugiego albumu zespołu Blauka?
rozwiń zwiń