"Mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze". Muniek Staszczyk o płycie "Syn Miasta"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:08
- Ten album prywatnie jest dla mnie bardzo ważny, ukończony z perspektywy szpitalnego łóżka. (...) Jest to bardzo ciekawa artystycznie płyta i mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze - mówi Muniek Staszczyk o solowym albumie "Syn Miasta". 
Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Złota Płyta

Drugi solowy album Muńka Staszczyka "Syn Miasta" został wydany 18 października 2019 roku i uzyskał miano "Złotej Płyty". Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski, natomiast za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór "Pola", który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło, Artura Rojka. - Jesteśmy w takim czasie, że nie gra się koncertów, ale możemy prezentować kolejne single. Motorem głównym jest utwór "Pola", który był pierwszym utworem i największym przebojem tej płyty - podkreśla na antenie radiowej Jedynki Muniek Staszczyk.


źródło: Agora Muzyka/Youtube

Na płycie pojawia się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.


"Kłamstwo"

„Kłamstwo” to singiel zamykający promocję solowej płyty Muńka "Syn miasta". Utwór został skomponowany i zaaranżowany przez Kasai (Kasię Piszek) z jej gościnnym udziałem. - Kasia jest bardzo zdolną artystką. Skomponowała "kawałek", który jest bardzo oryginalny - dopowiada Muniek Staszczyk.

Rozmówca Marcina Kusego przybliża kulisy powstania utworu "Kłamstwo". - Siedziałem kiedyś z moim synem, przerzucaliśmy bezmyślnie kanały w TV i powiedziałem do niego wtedy, że "co przerzucony kanał to jest kłamstwo" i że można by było kiedyś napisać o tym piosenkę - opowiada artysta. - Wtedy jeszcze piosenka nie była gotowa, ale później Kasia dała mi muzykę i stwierdziłem, że ta muzyka pasuje do tego tematu - podsumowuje.


źródło: źródło: Zygmunt Staszczyk - temat/Youtube


Reaktywacja T.Love

Muniek Staszczyk zdradza, że chce reaktywować grupę T.Love. Podkreśla, że działalność zespołu nie została rozwiązana tylko zawieszona. - Chcielibyśmy uczcić 40. rocznicę zespołu, która przypada w 2022 roku i chcielibyśmy wydać album i pojechać z nim w trasę - informuje artysta.

Czytaj także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Muniek Staszczyk (wokalista) 

Data emisji: 2.12.2020 

Godzina emisji: 14.25

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Maciej Łyszkiewicz o wznowieniu "No Movie Soundtrack": to sentymentalna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:50
Niespełna trzy dekady po premierze albumu "No Movie Soundtrack" powraca on w zremasterowanej formie, uzupełniony o nagrania dodatkowe i DVD z programami telewizyjnymi i teledyskami. W "Muzycznej Jedynce" lider zespołu No Limits Maciej Łyszkiewicz zdradził kulisy wznowienia płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:34
- Muzyka, mimo że to jest pewien rodzaj zawodu, który uprawiam od wielu lat, jest moją pasją i to powoduje, że uśmiech na twarzy jest prawdziwy. Kiedy gramy, nasze emocje przenoszą się na drugą stronę, nie tylko do publiczności, ale też przez elektroniczne komunikatory - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. W piątek po godz.20 koncert artysty w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowiada o nagle utraconej miłości". Mateusz Ziółko powraca z nowym singlem "S.O.S"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:21
- To jest piosenka o miłości nagle ukradzionej, utraconej, za którą warto iść i trzeba prosić o pomoc w jej odnalezieniu. Nie mówimy tylko o miłości damsko-męskiej, ale także o miłości do przyjaciół, do drugiego człowieka - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Mateusz Ziółko. 
rozwiń zwiń