Nowy "Początek". Sound'N'Grace wydają kolejną płytę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 16:50
11 grudnia planowana jest premiera nowego albumu chóru Sound'N'Grace o zaskakującym tytule "Początek". - Tą płytą chcemy słuchaczom powiedzieć, że na rozpoczynanie od nowa różnych rzeczy nigdy nie jest za późno - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Żaczek-Biderman, członkini zespołu. 

Chór powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy Anna Żaczek-Biderman i Kamila Mokrzyckiego. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany "Atom". Płyta promowana była przez single: "Dach" "Możesz wszystko", "Nadzieja" i "Na pewno". 17 listopada 2017 roku premierę miał drugi album studyjny chóru, zatytułowany "Życzenia". 

Posłuchaj
12:17 2020_12_04 14_23_09_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Nowy "Początek". Sound'N'Grace wydają kolejną płytę (Muzyczna Jedynka)

 

Teraz nadszedł czas na kolejny album - czy w Sound'N'Grace będzie jeszcze więcej radości? - Cały czas olbrzymią frajdę sprawia nam śpiewanie, a nawet w ostatnim czasie, kiedy cała nasza trasa została odwołana i spotkaliśmy się po kilku miesiącach, przed drzwiami studio poczuliśmy się dziwnie i zastanawialiśmy się czy potrafimy coś zaśpiewać razem po takiej przerwie - zdradza Anna Żaczek-Biderman. - Okazało się, że jest to jak jazda na rowerze i bardzo szybko sobie uświadomiliśmy, że za tym tęsknimy bardziej niż nam się wydawało - dodaje. 

 

Praca za oceanem 

W nowym albumie "Początek" czuć powiew amerykańskiego show-biznesu. Utwór "Cut Throught" to pierwsza w historii zespołu współpraca międzynarodowa. Nad piosenką pracował m.in. Josef Hedinger, amerykański piosenkarz, kompozytor, producent, autor tekstów i multiinstrumentalista. Materiał został nagrany w legendarnym hollywoodzkim studiu Record Plant, w którym powstawały płyty m.in. Justina Biebera, Ariany Grande, Katy Perry, Seleny Gomez, Maroon 5, Kendrika Lamara czy Nicki Minaj. 

- Z Josepem byliśmy w stałym kontakcie przy pracy nad piosenką, jak i pozostałymi utworami na płytę, które są jego autorstwa - podkreśla Kamil Mokrzycki. 

źródło: Sound'n'Grace Official/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki ( Sound'N'Grace)

Data emisji: 4.12.2020 r. 

Godzina emisji: 14.23 

ans 

Czytaj także

Sound'n'Grace: koncertowanie stało się trybem naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 14:47
Sound'n'Grace to połączenie energii kilku młodych ludzi, którzy tworzą chór wykonujący gospel, soul, R&B i funk. Uli Kaczyńskiej opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizują swoje marzenia i zaprezentowali najnowszy singiel "Dzieci Ziemi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound'n'Grace: nasza muzyka to pokarm dla głowy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:39
- Jest w nas olbrzymie pragnienie zrobienia czegoś więcej, czegoś nowego, czegoś świeżego - mówi Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace. Kiedy artyści z Sound'n'Grace zdecydują się na nagranie nowego repertuaru?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chór Sound’n’Grace wyrósł z muzyki gospel

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:51
Spotkali się w 2005 roku przy okazji tworzenia chóru gospel. Między Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim od razu coś zaiskrzyło i postanowili połączyć energię gospelową z różnymi innymi gatunkami muzycznymi. I tak powstał zespół Sound’n’Grace z charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem.
rozwiń zwiń