Justyna Steczkowska o nowym singlu. "Trzeba stanąć twarzą w twarz"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 16:13
- Tak ważne jest, żeby po prostu w pełni siebie zrozumieć, pokochać i zaakceptować. Każdego dnia staram się kroczyć tą drogą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o singlu "Miej odwagę" Justyna Steczkowska. Piosenkarka wyjaśnia, dlaczego jej najnowszy utwór jest opowieścią o człowieku we Wszechświecie.
Justyna Steczkowska
Justyna SteczkowskaFoto: Kajetan Tłokowski

Posłuchaj
17:43 2020_12_08 14_20_21_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Justyna Steczkowska z nowym utworem (Muzyczna Jedynka)

Justyna Steczkowska wydała właśnie piosenkę zatytułowaną "Miej odwagę". Muzykę do niej napisała wspólnie z Miszą Hairulinem, natomiast tekst z Kati Green. Jak przyznaje artystka, singiel opisuje postać człowieka w kontekście Wszechświata.

muniek staszczyk_1200 PR1.jpg
"Mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze". Muniek Staszczyk o płycie "Syn Miasta"

- Zaczęłam opowiadać kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i co jest ważne dla ludzkości jako jednostek, kiedy jesteśmy zawieszeni w takiej gęstej materii, jaką jest świat. Poza naszym ciałem, którym zarządza dusza będąca piękną, boską energią, jest mnóstwo innych ważnych rzeczy, których na co dzień nie dostrzegamy. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy odnaleźli w tym wszystkim samych siebie i stanęli, jak to śpiewam, ze sobą twarzą w twarz - charakteryzuje najnowszy utwór Justyna Steczkowska.

Źródło: Justyna Steczkowska/Justyna Steczkowska, "Miej odwagę"

To nie jest takie łatwe

Piosenkarka zauważa, że z pozoru wydaje się to łatwe, ale bywa też tak, że "czasami całe życie dochodzimy do tego, żeby stać się w pełni sobą, najlepszą wersją siebie albo lepszą wersją siebie". - Lub po prostu w pełni zrozumieć siebie, pokochać i zaakceptować. O tym jest ta piosenka, a ja tą drogą staram się kroczyć każdego dnia - twierdzi.

- Czasem trudne lekcje, które do nas przychodzą, wydają się nie do zniesienia, a jednak z perspektywy czasu pokazują nam, że gdyby nie to, bylibyśmy innymi ludźmi. Tylko jakimi? Najczęściej po czasie jesteśmy wdzięczni za trudne doświadczenia, bo stajemy się ludźmi pełnymi empatii i zrozumienia dla świata oraz przestajemy oceniać innych, ponieważ sami przeszliśmy trudne chwile i zaczynamy rozumieć wiele rzeczy na głębszym poziomie - dodaje Justyna Steczkowska.

Wyjątkowy 2021 rok

Singiel "Miej odwagę", jak zdradza artystka, jest zapowiedzią jej nowej płyty, która ukaże się już w następnym roku. Także w 2021 roku planowana jest trasa koncertowa z okazji 25-lecia pracy artystycznej Justyny Steczkowskiej. - Bardzo cenię sobie ten czas dojrzałości i drogę, którą przebywa się przez swoje życie. Jest ona niekończącym się rozwojem człowieka - mówi gość Jedynki.

Justyna Steczkowska zapewnia, że dopóki będzie miała dla kogo śpiewać, nie osiądzie na laurach. Jej zdaniem najważniejsza w zawodzie muzyka jest bowiem publiczność. - Jeżeli publiczność przestanie zwracać na nas uwagę i chcieć nas słuchać, to niewiele będziemy mogli na to poradzić. Chociaż zawsze możemy śpiewać tylko i wyłącznie dla przyjemności i dla samego siebie, ale to nie jest to samo - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Justyna Steczkowska (piosenkarka)

Data emisji: 8.12.2020 

Godzina emisji: 14.20

DS

Czytaj także

TRE VOCI z nowym albumem. "Nasze utwory czasem są spontaniczne"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:00
- Wiadomo, że w obecnej sytuacji nic nie jest pewne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się doprowadzić do wydania naszej płyty - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Adamczak z zespołu TRE VOCI. Jaką muzykę usłyszymy na "With Love"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kaliszuk: ta piosenka uwolniła mnie od smutku

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:00
Marek Kaliszuk nagrał niezwykle osobisty singiel zatytułowany "KaWe", w którym powraca do smutnej historii sprzed lat. - Przez bardzo długi czas nie byłem w stanie poradzić sobie ze śmiercią Kasi Weredyńskiej - przyznaje w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń