Muzyczne wspomnienie o Marilyn Monroe. Sonia Bohosiewicz: była bardzo silną kobietą

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 18:10
Światło dziennie ujrzał właśnie singiel "My Heart Belongs To Daddy", który jest zapowiedzią płyty poświęconej piosenkom Marilyn Monroe. - Marilyn Monroe jest niesamowitą kobietą, która przez całe życie była w szponach mężczyzn - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sonia Bohosiewicz.
Marilyn Monroe
Marilyn Monroe Foto: pixabay/skeeze

Posłuchaj
07:10 2020_12_10 13_31_59_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Sonia Bohosiewicz z nowym singlem z repertuaru Marilyn Monroe (Muzyczna Jedynka)

Marilyn Monroe była jedną z największych gwiazd Hollywood. W trakcie swojej kariery nagrała kilkanaście utworów, które przeszły do historii kina i muzyki rozrywkowej. Te piosenki postanowiła przypomnieć Sonia Bohosiewicz, która zapowiada na 8 marca premierę albumu "10 sekretów MM". Jednym z utworów znajdujących się na tej płycie będzie "My Heart Belongs To Daddy".

marilyn monroe pixabay 1200.jpg
Marilyn Monroe. Jej legenda jest wciąż żywa

- Dla mnie Marilyn Monroe jest niesamowitą kobietą i feministką, która miała ogromną siłę. Przez całe życie była w szponach mężczyzn, którzy czerpali z niej korzyści i pieniądze. W oczach mamy jej wizerunek: półprzymknięte powieki, czerwone usta i widzimy, jak przytrzymuje sukienkę na swoich udach, która jest podniesiona wiatrem z metra. A tak naprawdę w środku niej siedziała bardzo silna i świadoma kobieta - opowiada Sonia Bohosiewicz.

Źródło: Sonia Bohosiewicz/Sonia Bohosiewicz, "My Heart Belongs To Daddy"

Piosenki po angielsku

Sonia Bohosiewicz zdecydowała się, że wszystkie piosenki, które znajdą się płycie "10 sekretów MM", zostaną wykonane w języku angielskim.

- Próbowałam nawet zrobić tak, żeby były tłumaczenia, ale to wszystko bardzo strasznie bije po uszach. W angielskim inaczej kładzie się nuta, także inaczej kładzie się jazz. Dlatego nie chciałam popsuć tych utworów, żeby później kogoś bolało ucho - przyznaje gość Jedynki.

Czytaj również:

"Jazz albo się czuje, albo nie"

Artystka zdradza, że ogromny wpływ na jej karierę muzyczną miał znany muzyk jazzowy Wojciech Karolak. Na jego zaproszenie wzięła udział w koncercie jazzowym w Zakopanem.

- Powiedział do mnie: "Sonia, jazz albo się czuje, albo nie. A to go czujesz i wchodzisz z nami bez jakiegokolwiek obciążenia". I tak weszłam, zaczęłam śpiewać koncerty, a potem kontynuacją była ta płyta, której singiel wyszedł w tę środę. Z kolei premiera płyty będzie 8 marca - opowiada Sonia Bohosiewicz.

  ***

  Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

  Prowadził: Paweł Sztompke

  Gość: Sonia Bohosiewicz (aktorka, piosenkarka)

  Data emisji: 10.12.2020 

  Godzina emisji: 13.31

  DS

  Czytaj także

  Jarek Wist o teledysku: nagrałem go w ostatnich promieniach lata

  Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:10
  - Nagrałem go w środkowych Włoszech w ostatnich promieniach lata. Starałem się uwiecznić ciepło i dobrą energię Włoch jeszcze z tych dobrych czasów - mówi o teledysku do piosenki "Ciao amore ciao" Jarek Wist. Gość Programu 1 Polskiego Radia zdradza również swoje plany muzyczne.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  LIKA z nowym singlem. "Muzyka zawsze była mi bliska"

  Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:30
  - Jeżeli ma się w sobie tę muzykę, to prędzej czy później trzeba ją z siebie wydobyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Angelika Wdowczyk, która na co dzień jest również… radcą prawnym. LIKA nagrała właśnie singiel "Złoto", będący zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. W jaki sposób łączy pracę z pasją?
  rozwiń zwiń