NaVi i Grzegorz Wilk. Premiera czwartego albumu zespołu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 12:22
W "Muzycznej Jedynce" dniu premiery czwartej płyty zespołu NaVi - pierwszej z Grzegorzem Wilkiem w roli głównego wokalisty - posłuchaliśmy premierowo muzyki z tego albumu (zatytułowanego "4") oraz porozmawialiśmy z liderami grupy: Pawłem Poszytkiem i Grzegorzem Wilkiem.  
Grzegorz Wilk
Grzegorz Wilk Foto: mat. promocyjne

Posłuchaj
11:27 2020_12_18 13_22_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 NaVi i Grzegorz Wilk. Premiera czwartego albumu zespołu (Muzyczna Jedynka)

 

W tym roku grupa NaVi realizowała wspólne projekty z Grzegorzem Wilkiem, z którym nagrywali utwory do nowego albumu. Jak mówi wokalista jego współpraca z zespołem idzie w dobrym kierunku. - Na początku byłem gościnnie w zespole i takie było założenie - stwierdza Grzegorz Wilk.

Czytaj też: NaVi zapowiada nowy album. "Chcemy pokazać, że rock nie umarł"

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/NaVi i Grzegorz Wilk - Ta stara przyjaźń

10-lecie zespołu 

Zespół NaVi powstał w roku 2010. Rok później rozpoczął współpracę z producentem muzycznym Michałem Grymuzą. W październiku 2012 zespół otrzymał tytuł zespołu tygodnia w konkursie "Wiesz co dobre" radiowej Trójki zajmując pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. Po czterech latach od debiutanckiego albumu "Siedem żyć" (2013) ukazała się płyta "Piorunochron" (2016). W tym samym roku piosenka "Został tylko wiatr" znalazła się na składance płytowej Lato z Radiem 2016. Rok później zespół NaVi dał o sobie znać krążkiem "Introspekcje", wydanym przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

Koncerty zespołu

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu artystów musiało odwołać zaplanowane trasy koncertowe. Jak zaznacza lider i gitarzysta NaVi Paweł Poszytek zespół trzymuje koncertową dobrą formę. - Udało nam się zagrać trzy kocnerty w reżimie sanitarnym, były ten koncerty online. (...) Po tym roku, który był niesamowicie ciężki dla wszystkich artystów byliśmy w koncertowej dobrej formie i na pewno w następnym roku jedziemy dalej - zapowiada. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka  

Prowadzi: Zbigniew Zegler 

Goście: Paweł Poszytek i Grzegorz Wilk 

Data emisji: 18.12.2020 r. 

Godzina emisji: 13.20

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Mariusz Duda: ten album jest o przezwyciężeniu mroku

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 16:00
- Płyta "Through Shaded Woods" jest o narodzinach, czyli o przejściu ze sfery śmierci do sfery życia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Duda. Wokalista Riverside wydał właśnie siódmy album w ramach solowego projektu Lunatic Soul. Dlaczego nie jest tak mroczny jak poprzednie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:35
- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
rozwiń zwiń