Halina Mlynkova i jej "Aniołowie". Wokalistka wydała świąteczny singiel

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 15:30
Wokalistka prezentuje nowy, świąteczny utwór "Aniołowie", w którym przybliża swoim słuchaczom magię Świąt Bożego Narodzenia. - Chciałabym, żeby każdy wyobraził sobie swój dom, poczuł magię Świąt, bo to był bardzo trudny rok dla nasz wszystkich - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Halina Mlynkova. 
Halina Mlynkova
Halina MlynkovaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
10:39 2020_12_23 13_23_05_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Halina Mlynkova i jej "Aniołowie". Wokalistka wydała świąteczny singiel (Muzyczna Jedynka)

 

Teledysk do utworu 

W videoklipie do utworu wokalistka uchyla rąbka tajemnic ukazując w nim domowe archiwa, które współgrają z klimatem piosenki. - Głównym bohaterem jest mój syn Piotrek i ten teledysk ma być symbolem dla każdego z nas, tego co kojarzy nam się najpiękniej z domem czyli rodzina, szczęście, dzieci, choinka - podkreśla wokalistka. - Oglądając ten teledysk można odnieść się do swojego domu. (...) Każdy może zobaczyć tam swoje dziecko, swoją choinkę i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia - dodaje. 

źródło: Halina Mlynkova Official/Youtube

Muzykę do piosenki pt:"Aniołowie" skomponował Marcin Kindla, a słowa napisała Halina Mlynkova. Czy wokalistce z łatwością przychodzi pisanie tekstów do utworów? - Muszę się bardzo wyciszyć i zajrzeć w głąb siebie, wtedy piszę bardzo szybko - zdradza. - Jakbym zaczęła kalkulować, myśleć o czym mam napisać, żeby to było fajne to byłoby dziesięć tematów w jednej piosence - dodaje z uśmiechem. 

Halina Mlynkowa po czterech latach przerwy powraca z nowym materiałem. We wrześniu opublikowała piosenkę Zanim stracisz związaną z akcją "Kobieta ofiarą przemocy domowej", a obecnie w tworze "Aniołowie" przybliża magię Świąt. 

. .

Plany na przyszłość 

Wokalistka na antenie radiowej Jedynki zapowiada, że jeszcze pod koniec roku kręcony będzie teledysk do kolejnego utworu. - Myślę, że w lutym go pokażemy. Mam również nagraną sesję muzyczną, gdzie jest kilka propozycji piosenek, które są bardzo dobrze znane ze starych czasów, ale również te nowsze - mówi Halina Mlynkova. - Oprócz tego dalej będę przygotowywać kolejne piosenki - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Halina Mlynkova (wokalistka) 

Data emisji: 23.12.2020 r. 

Godzina emisji: 13.21

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:35
- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skrzydlata kolęda" świąteczną propozycją zespołu Singin' Birds

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 16:15
"Skrzydlata kolęda" to autorska wersja Singin' Birds przepięknych pastorałek z tekstami Wandy Chotomskiej i muzyką Teresy Niewiarowskiej. W "Muzycznej Jedynce" o minipłycie opowiedziały członkinie zespołu Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra kolęduje z Janem Pawłem II. "To było dla nas wielkie wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 17:08
- Papież miał bardzo donośny, mocny i dźwięczny głos. Wybraliśmy kolędy, które śpiewane są przez Jana Pawła II - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie Łukasz Golec. Bracie Golcowie nagrali wyjątkowy koncert "Kolędowanie z Janem Pawłem II", w którym wykorzystano archiwalne nagrania z Watykanu. W jaki sposób udało się je zdobyć?
rozwiń zwiń