Alicja Majewska: ten rok rozpoczęłam śpiewająco

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:39
- Starą zasadą producentów i twórców jest, że dobra piosenka to znana piosenka - mówi o swoim repertuarze podczas sylwestrowego koncertu Alicja Majewska. Piosenkarka opowiada również w Programie 1 Polskiego Radia o stanie zdrowia swojego największego przyjaciela Włodzimierza Korcza, który przechodził koronawirusa.
Alicja Majewska w studiu Jedynki
Alicja Majewska w studiu JedynkiFoto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

Grzegorz Hyży Fot. Ewelina Kula _ Krzywkowski Management 280.jpg
Grzegorz Hyży: wykorzystuję każdą wolną chwilę na tworzenie piosenek
Posłuchaj
15:05 2021_01_05 14_22_58_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Alicja Majewska o sylwestrowym koncercie i Włodzimierzu Korczu (Muzyczna Jedynka)

Alicja Majewska od lat określana jest mianem legendy polskiej estrady. Na muzycznej scenie zadebiutowała już w 1968 roku, natomiast później była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W kolejnych latach zdobyła m.in. nagrodę główną na XIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Grand Prix na festiwalu w Rostocku, została uhonorowana na festiwalu w Hawanie, otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Honorowy Złoty Mikrofon.

Źródło: AlicjaMajewskaVEVO/Alicja Majewska, "Żyć Się Chce"

Nie lubi śpiewać, gdy jest późno

Alicja Majewska 2021 rok przywitała na scenie podczas sylwestrowego koncertu organizowanego przez jedną ze stacji telewizyjnych. Piosenkarka zaśpiewała m.in. "Odkryjemy miłość" i "Być kobietą". - Śpiewałam dosyć późno, a ja… nie lubię późno śpiewać, dlatego odczuwałam stres tak około godz. 22.00, czy na pewno tę drugą nutę w "Żaglu" dam radę jeszcze zaśpiewać o godz. 23.00. Ale dałam radę - zdradza gość Jedynki.

Artystka zwraca uwagę, że podczas koncertu na scenie nie było tłumu, tak samo jak za kulisami. - Byliśmy testowani (na COVID-19 - red.) w dniu pierwszej próby. Były to porządne testy wymazowe, wszyscy też chodzili w maskach - twierdzi Alicja Majewska.

Czytaj także:

Włodzimierz Korcz wraca do formy

W poprzednim roku Alicja Majewska świętowała 45-lecie współpracy artystycznej z Włodzimierzem Korczem. Właśnie z tej okazji we wrześniu w ramach 57. KFPP w Opolu odbył się koncert Majewska & Korcz.

- Włodek przeszedł COVID-19 przed Opolem, po czym szczęśliwie dojechał i mieliśmy okazję odnieść sukces. Na koniec października pojawiły się u niego pocovidowe powikłania, czyli sercowe problemy, migotania przedsionków i szpital. To się jednak uspokoiło - mówi o stanie zdrowia Włodzimierza Korcza Alicja Majewska.

Piosenkarka dodaje, że Włodzimierz Korcz zaczyna wracać do zdrowia. W ostatnią niedzielę spotkali się u niej w domu na obiedzie. - Włodek przyznaje, że od paru dni czuje jakiś rodzaj większej siły i ochoty na kontakty oraz rozmowy. Nie raz widziałam się z nim w jego domu, ale kiedy przyjechał z wizytą do mnie, ucieszyłam się, bo jest to wyraz tego, że już dochodzi do formy - słyszymy.

Alicja Majewska jednocześnie zachęca słuchaczy, żeby dbali o swoje zdrowie podczas pandemii. Deklaruje również, że zaszczepi się przeciwko COVID-19 w najbliższym możliwym czasie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Alicja Majewska (piosenkarka)

Data emisji: 5.01.2021 

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

Majewska i Korcz. Duet chwytający za serce i ucho

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 15:55
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz to muzyczny duet, w którym artyści uzupełniają się niczym Yin i Yang. Jak wygląda ich współpraca na przestrzeni lat oraz skąd biorą siły i inspiracje do swoich, jakże licznych koncertów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska: dociera do mnie fala uznania ze strony publiczności

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:47
Dwa i pół roku po premierze płyty "Wszystko może się stać" Alicja Majewska prezentuje kolejny album "Żyć się chce". Teksty piosenek napisali: Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak i Artur Andrus.
rozwiń zwiń