Natalia Zastępa z nowym singlem. "Do muzyki staram się wnosić siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:53
Natalia Zastępa zaprezentowała singiel "Mantry" z gościnnym udziałem Sonbird. - Ten utwór opowiada o naszych przyzwyczajeniach, które czasami mamy, bo wszyscy tak robią. Nie zastanawiamy się nad tym, że sami postąpilibyśmy inaczej - mówi piosenkarka w Programie 1 Polskiego Radia. Czy "Mantry" są zapowiedzią jej nowego albumu?
Natalia Zastępa
Natalia ZastępaFoto: Polskie Radio

Alicja Majewska 1200.JPG
Alicja Majewska: ten rok rozpoczęłam śpiewająco
Posłuchaj
19:35 2021_01_11 14_22_32_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Zastępa nagrała nowy utwór w duecie (Muzyczna Jedynka)

Natalia Zastępa przyznaje, że w 2020 roku, mimo braku koncertów, nie próżnowała. Efektem jej pracy jest m.in. singiel "Mantry", która nagrała wspólnie z zespołem Sonbird. - Na początku utwór nie był planowany w duecie, ale uznaliśmy, że byłby to fajny pomysł. Z chłopakami z Sonbird poznaliśmy się na festiwalu w Opolu - zauważa artystka.

- Piosenka opowiada o naszych przyzwyczajeniach, które czasami mamy, bo wszyscy tak robią i mamy takie poczucie, że tak wypada. Nie zastanawiamy się nad tym, że sami postąpilibyśmy czasami inaczej, tylko idziemy ślepo za ludźmi, mimo że nie zawsze warto. Trzeba jednak włączyć tę pauzę i zastanowić się, kim jesteśmy - wyjaśnia Natalia Zastępa.

Źródło: Natalia Zastępa/Natalia Zastępa - Mantry ft. Sonbird

Ma niezwykły głos

Dawid Mędrzak z Sonbird cieszy się, że udało się nawiązać współpracę z Natalią Zastępą. - Dla nas jest to całkowicie coś nowego. Natalia ma niezwykły głos i jest to coś, co moim zdaniem zdecydowanie ją wyróżnia. Ma charakterystyczne doły, które nie są często spotykane - mówi gość Jedynki.

- Z Natalią mieliśmy okazję spotkać się w studiu, ponieważ utwór nagrywaliśmy w momencie, kiedy jeszcze można było robić takie rzeczy (brak ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa - red.). Pracowało się nam bardzo dobrze. Natalia jest bardzo otwarta, więc także my nie czuliśmy się skrępowani. Mogliśmy też wspólnie wymienić się swoimi wrażeniami oraz pomysłami - dodaje Dawid Mędrzak.

Płyta prawie dopięta na ostatni guzik

Natalia Zastępa potwierdza, że "Mantry" są zapowiedzą jej najnowszej płyty. - Kończymy ją i dosłownie zapinamy na ostatni guzik - opowiada artystka.

Piosenkarka dodaje, że pozostały jeszcze do omówienia drobnostki związane z masteringiem i miksem. Zdradza również, że zespół Sonbird będzie jedynymi gośćmi na albumie. - Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała okazję zapraszać więcej osób do takiej muzycznej współpracy - dodaje jednak.

- Staram się wnosić siebie do muzyki, taką jaką jestem. Mam nadzieję, że to przekonuje słuchaczy. Wydaje mi się, że tak jest, bo grono osób, które mnie wspierają, jest coraz większe - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Goście: Natalia Zastępa, Dawid Mędrzak (zespół Sonbird)

Data emisji: 11.01.2021

Godzina emisji: 14.22

DS

Czytaj także

Bibobit śpiewa kolejną piosenkę Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 18:33
Bibobit prezentuje kolejny efekt prac nad repertuarem Agnieszki Osieckiej. Po wydanej w dniu urodzin poetki, funkowej wersji "Rozmowy poety z komornikiem", teraz można posłuchać nowej odsłony dobrze znanego utworu "Życie nie stawia pytań".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tulia wywołała "Burzę": bycie razem pokona wszystkie problemy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:10
- Jedność, byciem razem i wspólnota zawsze pokonają nawet największe pioruny - mówi o najnowszym singlu zespołu Tulia Patrycja Nowicka. "Burza" jest zapowiedzią nowego albumu, który ukaże się już w połowie 2021 roku. 
rozwiń zwiń