Daria Zawiałow z singlem "Kaonashi" - to hołd dla kobiet, które są ofiarami przemocy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:09
Daria Zawiałow wypuściła nowy singiel, zapowiadający nową płytę. Najnowszy utwór wokalistki nosi tytuł "Kaonashi". - Tytuł zaczerpnęłam z mojego ulubionego anime (*) "Spirited Away: w Krainie Bogów" - wyjaśnia artystka.
Daria Zawiałow na krakowskiej scenie Lato z Radiem Festiwal 2019
Daria Zawiałow na krakowskiej scenie Lato z Radiem Festiwal 2019Foto: Darek Kawka

zawiałow daria 2.jpg
Reedycja "Helsinek". Daria Zawiałow: to urozmaicenie i zwieńczenie płyty

Tytułowy Kaonashi to bóg bez twarzy, egzystujący na granicy dobra i zła, który podąża za główną bohaterką. Wysysający ludzkie uczucia Kaonashi budzi skrajne emocje, bo nie postrzega świata dualistycznie, a każde jego złe działanie jest relatywne. Mimo to pod warstwą mroku kryje się w nim również światło. - I właśnie o takiej postaci opowiada ten utwór - mówi piosenkarka.


Posłuchaj
08:06 2021_01_18 14_22_18_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Daria Zawiałow o nowym singlu "Kaonashi" i nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Wyznaje, że uwielbia muzycznie lata 80., a takich klimatów na nowej płycie jest dużo. - To moja ulubiona dekada, jeśli chodzi o muzykę polską i zagraniczną - mówi. Wspomina, że już przy płycie "Helsinki" zaczęła flirtować z muzyką lat 80. w takich utworach, jak "Szarówka", "Nie dobiję się do Ciebie", "Gdybym miała serce". Zapewnia, że więcej muzyki w tym duchu będzie na nowym albumie. - Ale utwór "Kaonashi" to jeden z dwóch takich bardziej lekkich i przyjemnych utworów - podkreśla. Obiecuje, że z gitarami się nie rozstaje i będą na płycie.

Album zostanie wydany w tym roku, ale jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy. Ukazało się już wideo z piosenką "Kaonashi", w którym obok Darii Zawiałow wystąpił Dawid Ogrodnik.

Daria Zawiałow/Youtube

(*) Anime to film animowany, z tym że w Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Natomiast poza Japonią słowo anime służy do określenia japońskich filmów animowanych oraz stylu japońskiej animacji.

Czytaj także:


***

Tytuł audycjiMuzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Daria Zawiałow (piosenkarka)

Data emisji: 18.01.2021

Godzina emisji: 14.22

ag

Czytaj także

Najlepsze polskie płyty 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 12:31
Wśród różnych muzycznych podsumowań 2019 roku nie mogło zabraknąć zestawienia najbardziej ulubionych płyt. Marcin Kusy przedstawił je w dwóch audycjach z cyklu "Tu jest muzyka" 17 i 24 stycznia. To one najczęściej były grane w naszym radiowym odtwarzaczu podczas piątkowych audycji i o nie najczęściej prosili słuchacze. A w piątki gramy w tej audycji trochę inaczej niż na co dzień.
rozwiń zwiń