Piosenka Romualda Lipki dla Mariusza Wawrzyńczyka. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 13:18
Do sieci właśnie trafił najnowszy utwór Mariusza Wawrzyńczyka zatytułowany "Czas", do którego muzykę skomponował lider zespołu Budka Suflera Romuald Lipko. W Programie 1 Polskiego Radia piosenkarz opowiada, dlaczego nieżyjący już artysta zdecydował się podarować mu swoją kompozycję.
Mariusz Wawrzyńczyk
Mariusz WawrzyńczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Budka Suflera 2 1200x660.jpg
"Spełniłem przyrzeczenie dane Romkowi". Felicjan Andrzejczak o albumie "10 lat samotności"

Mariusz Wawrzyńczyk jest zwycięzcą "Debiutów" 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występował również w wielu programach telewizyjnych, m.in. "Bitwie na głosy" oraz w "Szansie na sukces", podczas nagrywania której poznał Romualda Lipko.


Wawrzynczyk Mariusz 1200.jpg
Mariusz Wawrzyńczyk o swojej recepcie na sukces

Posłuchaj
10:47 2021_01_26 13_18_39_pr1_MUZYCZNA_JEDYNKA.mp3 Mariusz Wawrzyńczyk o piosence podarowanej mu przez Romualda Lipkę (Muzyczna Jedynka)

 

Muzyk wspomina, że piosenka przeleżała w jego szufladzie pięć lat. W 2015 roku zadzwonił do Mieczysława Jureckiego, basisty Budki Suflera z prośbą o kontakt do Romualda Lipki, gdyż chciał śpiewać w zespole Romuald Lipko Band. Zespół ten Romuald Lipko utworzył po rozwiązaniu Budki Suflera. Numeru telefonu nie dostał, ale pewnego dnia w trakcie robienia zakupów to do niego zadzwoniono. - Tu Romuald lipko. Panie Mariuszu, chciał pan ze mną rozmawiać - wspomina gość Programu 1 Polskiego Radia.

W rozmowie Romuald Lipko wyjaśnił, że nie może przyjąć kolejnego wokalisty, bo w zespole są już Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk i Izabela Trojanowska. - Ale mogę panu napisać piosenkę - powiedział kompozytor. Słowa napisał Mariusz Wawrzyńczyk. Przyznaje, że nie było łatwo do melodii Romualda Lipki napisać tekst, i może dlatego piosenka powstawała tak długo.

Źródło: Mariusz Wawrzyńczyk/Mariusz Wawrzyńczyk, "Czas"

Debiutancki krążek "Zawsze pod wiatr" Marcin Wawrzyńczyk wydał w 2018 roku, natomiast rok wcześniej zaangażował się w nagranie charytatywnej piosenki dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w której zaśpiewali także m.in. Paweł Królikowski, Małgorzata Kożuchowska i Olga Bończyk.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Mariusz Wawrzyńczyk (wokalista, laureat koncertu "Debiuty ze Skaldami" na Festiwalu w Opolu w 2015 roku)

Data emisji: 26.01.2021

Godzina emisji: 13.18

ag


Czytaj także

Justyna Steczkowska o nowym singlu. "Trzeba stanąć twarzą w twarz"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 16:13
- Tak ważne jest, żeby po prostu w pełni siebie zrozumieć, pokochać i zaakceptować. Każdego dnia staram się kroczyć tą drogą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o singlu "Miej odwagę" Justyna Steczkowska. Piosenkarka wyjaśnia, dlaczego jej najnowszy utwór jest opowieścią o człowieku we Wszechświecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska: ten rok rozpoczęłam śpiewająco

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:39
- Starą zasadą producentów i twórców jest, że dobra piosenka to znana piosenka - mówi o swoim repertuarze podczas sylwestrowego koncertu Alicja Majewska. Piosenkarka opowiada również w Programie 1 Polskiego Radia o stanie zdrowia swojego największego przyjaciela Włodzimierza Korcza, który przechodził koronawirusa.
rozwiń zwiń