Kasia Cerekwicka o nowej płycie. "Inspirowałam się wydarzeniami z własnego życia"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 16:25
Światło dzienne ujrzał właśnie nowy singiel Kasi Cerekwickiej zatytułowany "Nigdy", który promuje jej najnowszy album "Pod skórą". - Ta płyta jest dla mnie najbardziej intymna i najbardziej moja - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kasia Cerekwicka. Dlaczego jest też pewnego rodzaju podsumowaniem?
Audio
  • Kasia Cerekwicka: można powiedzieć, że była to taka gruba kreska, odcięcie się i zakończenie pewnego etapu mojego życia (Muzyczna Jedynka)
Kasia Cerekwicka
Kasia CerekwickaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Stanisław Grzesiuk Polonia 1200.jpg
Piosenki z warszawskim klimatem. "Projekt Volodia gra Grzesiuka"
Posłuchaj
10:28 2021_02_10 13_24_34_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kasia Cerekwicka: można powiedzieć, że była to taka gruba kreska, odcięcie się i zakończenie pewnego etapu mojego życia (Muzyczna Jedynka)

Piosenkarka przyznaje, że jej nowa płyta jest dość nietypowa, ponieważ zawiera trochę inne brzmienia, niż obecnie możemy usłyszeć w muzyce pop. - "Pod skórą" jest takim miksem moich ulubionych stylów. Znajdziemy na niej inspiracje z lat 80. i 90., ale również bardzo dużo brzmień z lat 70., czyli tych bardzo charakterystycznych, które często pojawiały się w polskiej muzyce - wyjaśnia wokalistka. 

Źródło: Kasia Cerekwicka Official/"Nigdy"

Autorskie teksty

Kasia Cerekwicka przyznaje, że prawie wszystkie teksty znajdujące się na płycie, są jej autorstwa. Z tego powodu traktuje ją jako najbardziej intymną i najbardziej swoją.

- Wcześniej niewiele śpiewałam o sobie i raczej starałam się nie przemycać do tekstów swojego życia prywatnego i tego, co dzieje się w moim środku, ponieważ później, podczas wykonywania tych piosenek - powracamy na przykład do wspomnień, o których nie chcemy pamiętać. Natomiast tutaj, można powiedzieć, że była to gruba kreska, odcięcie się i zakończenie pewnego etapu mojego życia - zdradza wokalistka.

- Myślę, że to naturalny proces u osób, które przekraczają tę magiczną liczbę (40 lat - red.). Jesteśmy taki osobami, które podsumowują jednak swoje życie i myślą, co było OK, a co nie było OK… Przede wszystkim też byłam gotowa na taką otwartość i mówienie o tym, co faktycznie mnie boli, czy na śpiewanie o tym, co też mnie cieszy. Na tej płycie najbardziej inspirowałam się wydarzeniami z własnego życia - dodaje Kasia Cerekwicka.

Co dalej?

Piosenkarka przyznaje, że obecnie pracuje nad promocją singla i teledysku "Nigdy". - Jeżeli chodzi o nowe produkcje, to jeszcze chwilę będziemy musieli poczekać. Zobaczymy też, co przyniesie czas i życie. Nie ukrywam, że czasy, w których obecnie przyszło nam żyć, dla muzyki są dosyć trudne - twierdzi Cerekwicka.

Artystka zapewnia jednak, że w ciągu 2 tygodni będzie nagrywać specjalny materiał, który można będzie usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Fani mogą również spodziewać się koncertu online.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Kasia Cerekwicka (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 10.02.2021

Godzina emisji: 13.24

DS

Czytaj także

Katarzyna Cerekwicka: śpiew to moje powietrze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 14:25
- Cokolwiek by się nie działo gdzieś po drodze, to zawsze i tak wracałam do muzyki - mówi artystka w cyklu Jolanty Fajkowskiej "Już taka jestem". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Cerekwicka: najbardziej liczy się obecność drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 15:20
- Ta piosenka skłania do refleksji nad naszym zabieganym życiem, aby trochę zwolnić tempo - mówi o utworze "W pogoni za szczęściem" Kasia Cerekwicka. Artystka opowiada w Programie 1 Polskiego Radia, jak wygląda jej codzienność w dobie pandemii. Czy jest całkowicie inna niż wcześniej?
rozwiń zwiń