"Będę przy Tobie" - najnowsza piosenka Stana Borysa

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:45
Przebywający obecnie w Nowym Jorku muzyk, kompozytor, wokalista i poeta Stan Borys nagrał teledysk z najnowszą piosenką "Będę przy tobie". Zadedykował ją z okazji Walentynek wszystkim zakochanym i pragnącym miłości.
Stan Borys
Stan BorysFoto: Wojciech Kusiński / PR

"Miłość do pięknej kobiety, odwzajemniona, niesamowicie uskrzydla i odmładza" - mówił w jednym z wywiadów artysta. Autorem tekstu do najnowszego utworu wykonywanego przez Stana Borysa jest poetka Monika Turczyńska, a muzykę napisał Jacek Mariusz Dubrawski.


Posłuchaj
02:37 2021_02_22 13_45_21_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Stan Borys "Będę przy Tobie" (Muzyczna Jedynka)

 

"Nagrałem piosenkę jeszcze przed dwoma laty, dosłownie na tydzień zanim dostałem udaru mózgu. Kiedy zobaczyłem tekst młodej poetki Moniki Turczyńskiej, od razu pomyślałem, że są w niej słowa, które chciałbym wypowiedzieć do mojej kochanej Ani" - powiedział PAP wokalista.

W Nowym Jorku piosenkarz przechodzi przez proces rehabilitacji. Teledysk został dopracowany i wydany w 14 lutego.

Stan Borys wyjaśnił, że zadedykował utwór tym, którzy chcą swoim ukochanym przekazać te same słowa, a także osobom pragnącym miłości.

Nowego utworu Stana Borysa będziemy mogli posłuchać podczas poniedziałkowej audycji "Muzyczna Jedynka".  

Czytaj również: 

***

Stan Borys był współtwórcą big beatowego zespołu Blackout i był związany z formacją Bizony. Zagrał w filmie Janusza Zaorskiego "Uciec jak najbliżej". Prawie trzy dekady spędził na emigracji, mieszkając m.in. w Chicago, Las Vegas, San Diego i Nowym Jorku, a także w Toronto. Nagrał 17 albumów. Do jego najpopularniejszych przebojów należą "Anna", "Spacer dziką plażą", "Jaskółka uwieziona" czy "Wiatr od Klimczoka". Został odznaczony m.in. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski „w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju kultury polskiej oraz srebrnym i złotym medalem Gloria Artis za twórczość muzyczno artystyczną. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Anna Will

Data emisji: 22.02.2021 

Godzina emisji: 13.45

PAP/ans/ag

Zobacz więcej na temat: piosenka Stan Borys MUZYKA

Czytaj także

Ekologiczna piosenka. Schittulli: Ziemia potrzebuje naszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 16:02
- Nasza planeta dzisiaj bardzo potrzebuje pomocy. Każdy z nas może coś dla niej zrobić - mówi Chris Schittulli, który wspólnie z Jackiem Kotlarskim nagrał utwór zatytułowany "Piosenka o Ziemi". Gość Programu 1 Polskiego Radia jest muzycznym ambasadorem Francji w Polsce oraz Polski we Francji.
rozwiń zwiń