Nowy album zespołu IRA w maju. A w Jedynce premiera piosenki "Zimowa"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 14:24
Zespół IRA pracuje nad nowym albumem zatytułowanym "Jutro". Znajdzie się na nim piosenka "W górę patrz", wielki ubiegłoroczny przebój grupy, a także nowa "Zimowa". Lider IRA Artur Gadowski zapowiada, że wbrew tytułowi płyta nie ukaże się jutro, ale pod koniec maja.
Artur Gadowski podczas koncertu Lata z Radiem w Rabce-Zdroju
Artur Gadowski podczas koncertu "Lata z Radiem" w Rabce-ZdrojuFoto: Marcin Nowak vel Nowakowski

Gadowski Artur pap 1200x660.jpg
Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Praca nad płytą miała kilka etapów. Album w zasadzie był gotowy przed pandemią i miał mieć premierę w końcu marca 2020 roku.


Posłuchaj
13:16 2021_02_26 14_24_33_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Artur Gadowski o życiu w pandemii i pracy nad płytą "Jutro" (Muzyczna Jedynka)

 

- No i nadeszła pandemia i jakoś nam się ta praca rozeszła - wspomina Artur Gadowski. Zwłaszcza że nie można było wtedy wyjeżdżać, a każdy z członków zespołu mieszka w innym mieście - on w Łodzi, studio nagraniowe jest w Radomiu, dwaj gitarzyści mieszkają w Warszawie. Ale jakoś, pracując zdalnie, płytę udało się skończyć.

IRA/Youtube

- Ale pojawiły się nowe utwory na tyle dobre, że postanowiliśmy włączyć je w płytę - mówi muzyk. Zwłaszcza że wszelkie plany wydawnicze przestały być aktualne. - I tak zaczęliśmy wymieniać utwory, aż w końcu pół płyty wymieniliśmy - uzupełnia. Nawet udało się zagrać cztery koncerty.

Ale muzycy zaczęli chorować na COVID-19 i musieli zostać w domach, więc nie mogli się spotykać. Artur Gadowski opowiada, że chorował 21 dni i nie wychodził z domu, a dzień po zakończeniu kwarantanny ponownie zachorował na COVID.

Gość Programu 1 Polskie Radia starał się być aktywny w czasie pandemii. Wrzucał na YouTube utwory, zrobił też wideo do piosenki, którą napisała jego córka "Jak skała", i którą razem nagrali. Pracował też nad klipem do piosenki "Zimowa". Zwłaszcza że wszyscy poproszeni o pomoc pracowali bezinteresownie, ciesząc się, że coś w trakcie pandemii można robić.

Muzyk opowiada również, dlaczego 18 lat temu wybrał Łódź, jako miejsce zamieszkania.

Artur Gadowski/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Artur Gadowski (lider zespołu IRA)

Data emisji: 26.02.2021 

Godzina emisji: 14.24

ag

Czytaj także

"Lato z Radiem". Koncert legendy rocka - zespołu IRA. Zobacz i posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 21:05
Na koncertowej scenie "Lata z Radiem" zagrała legenda polskiego rocka, świetnie znany słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia zespół IRA. Muzycy podczas koncertu w ramach "Lata z Radiem" 2020 zagrali nie tylko swe największe przeboje, ale wykonali też m.in. piosenkę "W górę patrz", która znajdzie się na nowym albumie. Zapraszamy do obejrzenia całego koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski: pisząc piosenkę nigdy nie wiemy, co z tego wyniknie. IRA gwiazdą "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 13:11
Zespół IRA we wtorek (14.07) wystąpił z koncertem online na specjalnej trasie "Lata z Radiem" 2020. Grupa zagrała swoje największe przeboje. Muzycy wykonali też piosenkę "W górę patrz", która znajdzie się na nowym albumie. Koncert transmitowany był w formie wideo w mediach społecznościowych i na portalu radiowej Jedynki. Dziś  (17.07) po godz. 20.00 będzie można go wysłuchać na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń